Trwa ładowanie...
d2mben0

Vienna Insurance Group ma zgodę UOKiK na przejęcie TUnŻ Polisa-Życie

UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Vienna Insurance Group kontroli nad Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Polisa-Życie - podał Urząd w komunikacie prasowym.

d2mben0
d2mben0

"Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji" - napisano w raporcie.

W listopadzie zeszłego roku Vienna Insurance Group sfinalizowała przejęcie co najmniej 75 proc. i jednej akcji Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Polisa-Życie.

TUnŻ Polisa-Życie zostało założone w 1995 roku. Portfel produktów koncentruje się na ubezpieczeniach grupowych. W 2010 roku zatrudniająca ponad 120 pracowników Polisa zebrała składki z ubezpieczeń w wysokości ok. 21 mln euro. Spółka ma 16 biur regionalnych i 30 biur przedstawicielskich.

Vienna Insurance Group jest spółką holdingową prowadzącą działalność m.in. w zakresie pośrednictwa i doradztwa ubezpieczeniowego. Na polskim rynku spółka prowadzi działalność poprzez 6 spółek zależnych zajmujących się ubezpieczeniami majątkowymi (Compensa TU, Benefia TU, Interrisk TU, Polski Związek Motorowy TU) oraz ubezpieczeniami na życie (Compensa TU na Życie, Benefia TU na Życie).

d2mben0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mben0