Trwa ładowanie...
d27g9h9

Vistula zrefinansowała dług, teraz pomyśli o przejęciach - prezes

13.08. Warszawa (PAP) - Vistula zrefinansowała zadłużenie ze środków pozyskanych z emisji akcji i obligacji. Teraz spółka będzie mogła pomyśleć o przyspieszeniu rozwoju, w tym...

Share
d27g9h9

13.08. Warszawa (PAP) - Vistula zrefinansowała zadłużenie ze środków pozyskanych z emisji akcji i obligacji. Teraz spółka będzie mogła pomyśleć o przyspieszeniu rozwoju, w tym ewentualnych akwizycjach - poinformował PAP Grzegorz Pilch, prezes Vistuli.

"Emisje akcji i obligacji zostały w pełni objęte. Pozyskaliśmy środki, które posłużyły na zrefinansowanie zadłużenia w BNP Paribas. Tym samym ziścił się też warunek zawieszający umowy i nasze wierzytelności w wysokości ok. 50 mln zł zostały umorzone" - powiedział PAP Pilch.

Vistula wyemitowała 140.000 obligacji serii D o łącznej wartości nominalnej 140 mln zł oraz 40 mln akcji serii M o wartości 32 mln zł. W ramach ugody dotyczącej wierzytelności Vistula miała do 14 sierpnia zapłacić 114,9 mln zł, a jej zadłużenie miało zostać zredukowane o ok. 50 mln zł.

Dodatkowo, kilka dni temu Vistula przedterminowo wykupiła obligacje serii C o wartości 50 mln zł.

d27g9h9

"To przełomowy moment dla spółki, wracamy do gry. Spółka zyskuje nowy potencjał, będziemy myśleć jak dobrze go wykorzystać" - powiedział prezes Vistuli.

"Możemy zacząć myśleć o bardziej rozwojowych tematach, które przyspieszą wzrost organiczny. Jeśli pojawią się okazje inwestycyjne, to będziemy je analizować. Będziemy szukać możliwości przejęć" - dodał Pilch.

Pilch informował wcześniej, że umorzenie zadłużenia o ok. 50 mln zł przejdzie przez wyniki spółki w trzecim kwartale tego roku. (PAP)

pel/ jtt/

d27g9h9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27g9h9
d27g9h9