Trwa ładowanie...

W 75 proc. domów prezenty dostanie każdy. Co czternasta osoba nie dostanie nic na święta

Przeciętny prezent będzie droższy w tym roku w porównaniu do 2017 r. Dziecko dostanie upominek za około 170 zł, dorosły za 130 zł - wynika z badania dla BIG InfoMonitor.

Share
W 75 proc. domów prezenty dostanie każdy. Co czternasta osoba nie dostanie nic na święta
Źródło: Fotolia, fot: DeeMPhotography
d329wvy

W niemal trzech czwartych polskich rodzin prezenty dostanie każdy domownik - wynika z badania "Zwyczaje i wydatki świąteczne Polaków". Prezenty są coraz droższe - w przypadku dzieci ich wartość wzrosła o 15 zł w porównaniu z zeszłym rokiem, a jeśli chodzi o prezenty dla dorosłych, to będą droższe o ok. 10 zł.

- W niemal jednej trzeciej rodzin ustala się widełki, w których powinny zmieścić się ceny prezentów. Jednak z roku na rok coraz chętniej przekraczamy założone plany wydatków - czytamy też w raporcie z badania dla BIG InfoMonitor.

Święta wpędzają Polaków w długi. Zobacz wideo:

Pod choinką najczęściej Polacy znajdą praktyczne prezenty - ok. dwie trzecie badanych deklaruje, że to właśnie główne kryterium, którym kieruje się podczas zakupów. 61 proc. ankietowanych chce z kolei, by świąteczny podarunek był dla obdarowanych zaskoczeniem i miłą niespodzianką.

Prezenty pochodzą ciągle przede wszystkim ze sklepów stacjonarnych, choć coraz popularniejsze są zakupy w internecie - wskazują także autorzy badania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d329wvy

Podziel się opinią

Share
d329wvy
d329wvy