Trwa ładowanie...

W Biedronce kupisz książki nominowane do nagrody Nike. Znamy już laureata konkursu

Cezary Łazarewicz, autor reportażu "Żeby nie było śladów" został tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nike. Nagroda wynosi 100 tys. zł. Na konkursie zarobić chce też Biedronka, która wprowadza na swoje półki nominowane pozycje.

Share
W Biedronce kupisz książki nominowane do nagrody Nike. Znamy już laureata konkursu
Źródło: PAP
dkm59z9

Wczoraj poznaliśmy zwycięzcę konkursu literackiego Nike 2017,a dziś do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka trafią wybrane książki autorów nominowanych w tegorocznej edycji konkursu. Wszystkie tytuły dostępne będą w cenie 24,99 zł/szt.

Od 2014 r Biedronka prowadzi sprzedaż dzieł nominowanych do prestiżowej nagrody Nike. W tym roku nie mogło być inaczej. Na sklepowych półkach będzie można zobaczyć takie pozycje jak : „Dwanaście srok za ogon” Stanisława Łubieńskiego”, powieść „Serce” Radki Franczak i reportaż „Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza. W ofercie znajdą się także: reportaże „Wykluczeni” Artura Domosławskiego i „Skucha” Jacka Hugo-Badera, poemat „Danke” Dominiki Dymińskiej i powieść „Ślady” Jakuba Małeckiego.

Zobacz, co można kupić na poczcie. Partyjna księgarnia?

Wygrała książka, która może być przestrogą

- Jestem wzruszony, nie spodziewałem się - powiedział Łazarewicz, odbierając nagrodę.
Laureat wspominał, że pisząc książkę "Żeby nie było śladów", bał się, że nikt jej nie przeczyta.
- Ja sobie pomyślałem, że to jest książka o czasach, które nigdy się nie zdarzą. To miała być książka o tym, jak kłamstwo zwycięża. I kiedy już ją napisałem, opisując te mechanizmy władzy sprzed 30 lat, nagle zauważyłem, że te mechanizmy władzy są wieczne - powiedział Łazarewicz tegoroczny zwycięzca nagrody Nike.

Literacka nagroda Nike jest przyznawana już od 20 lat. Otrzymuje ją najlepsza książka wybrana przez jury. Pod uwagę brane są wszystkie gatunki literackie. Decyzję o wyborze laureata jury podejmuje w ten sam dzień, w którym przyznawana jest nagroda.

dkm59z9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkm59z9
dkm59z9