Trwa ładowanie...
dzp86sd

W Cegielski ruszyła fala zwolnień grupowych

W poznańskich zakładach Cegielskiego zaczynają się zwolnienia grupowe. W sumie pracę straci 497 osób. Pierwsze wypowiedzenia dziś mają trafić do pracowników.

dzp86sd
dzp86sd

16 września zarząd firmy podpisał ze związkowcami porozumienie o zwolnieniach grupowych. Przystąpiły do niego dwa z pięciu związków zawodowych działających w spółce - "Solidarność" i "Metalowcy".

- Porozumienie weszło jednak w życie, bo - jak podkreślał w rozmowie z Radiem Merkury prezes zakładów Cegielskiego Jarosław Lazurko. - zostało zaakceptowane przez najbardziej reprezentatywne związki.

Koszt zwolnień grupowych w Cegielskim, to 11 milionów złotych. Zarząd szacuje, że mniejsze zatrudnienie da w przyszłym roku oszczędności w wysokości 25 milionów. Zwolnienia potrwają miesiąc.

Ich powodem jest kryzys w branży stoczniowej i brak zamówień. Zwolnieni pracownicy, będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w spółce córce Cegielskiego - Fabryce Pojazdów Szynowych, która od stycznia ma przyjmować nowe osoby. Bezrobotni pracownicy Cegielskiego będą mogli uczestniczyć także w kursach, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu.

dzp86sd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzp86sd