Trwa ładowanie...
zwolnienia

W dalszym ciągu rośnie liczba upadłości firm w Polsce, ale wolniej niż ostatnio

W październiku upadło 85 spółek (rok temu 93), które zatrudniały blisko 4 tysiące osób

Share
W dalszym ciągu rośnie liczba upadłości firm w Polsce, ale wolniej niż ostatnio
Źródło: thinkstock
d1brwwk

W dalszym ciągu rośnie liczba upadłości firm w Polsce, ale wolniej niż ostatnio. Z raportu Euler Hermes Collections wynika, że w ciągu 10 miesięcy tego roku zbankrutowało 798 przedsiębiorstw, podczas gdy w 2012 roku w tym samym czasie 773 - jest to więc wzrost o 3 procent.

W październiku upadło 85 spółek (rok temu 93), które zatrudniały blisko 4 tysiące osób. W dalszym ciągu bardzo duże kłopoty mają między innymi firmy budowlane - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio. W budownictwie ponownie było najwięcej upadłości od lipca. Choć, jak dodaje, było ich mniej niż przed rokiem w tej branży.

d1brwwk

Analityk zwraca poza tym uwagę na problemy handlu hurtowego oraz detalicznego. W październiku upadło 13 hurtowników oraz 8 firm sprzedaży detalicznej.

Grzegorz Błachnio zwraca poza tym uwagę na duży spadek liczby postępowań układowych. Było ich o połowę mniej niż w ubiegłych miesiącach - stanowiły już tylko 14 proc. ogółu opublikowanych orzeczeń. Jednocześnie osiem wcześniejszych postępowań układowych zakończyło się niepowodzeniem i zostały zmienione w postępowanie likwidacyjne. W październiku najwięcej upadłości było w województwie dolnośląskim, mazowieckim i małopolskim.

d1brwwk

Podziel się opinią

Share
d1brwwk
d1brwwk