Trwa ładowanie...
d1jawll

W I połowie 2011 r. ceny żywności będą stabilne - Ławniczak z MRiRW

27.10. Warszawa (PAP) - W I połowie 2011 roku ceny żywności będą stabilne - powiedział PAP wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak. Jego zdaniem, w 2010 roku żywność podrożeje rdr o...

Share
d1jawll

27.10. Warszawa (PAP) - W I połowie 2011 roku ceny żywności będą stabilne - powiedział PAP wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak. Jego zdaniem, w 2010 roku żywność podrożeje rdr o ok. 3 proc.

"Jeśli chodzi o I połowę przyszłego roku, to ceny żywności powinny być stabilne. Pewną niewiadomą jest Rosja, która na razie wstrzymała eksport swoich produktów oraz jak zawsze pogoda. Nie ma jednak przesłanek mogących świadczyć o jakichś ruchach cen żywności, powinno być spokojnie" - powiedział w środę PAP Ławniczak.

Jego zdaniem, w 2010 roku żywność podrożeje rdr o ok. 3 proc.

"Myślę, że prognozy IERiGŻ są zawyżone. Według naszej prognozy żywność w tym roku podrożeje o ok. 3 proc. Podwyżka VAT także nie powinna przełożyć się na ceny żywności" - dodał.

W połowie października Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej prognozował, że wzrost cen żywności w grudniu 2010 roku wyniesie ok. 5 proc. w ujęciu rocznym.

Nikodem Chinowski (PAP)

nik/ asa/

d1jawll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jawll
d1jawll