Trwa ładowanie...
dhp8n9h

W lipcu '13 ma być znany wykonawca systemu informatycznego ISOK

28.11. Warszawa (PAP) - W lipcu 2013 r. ma zostać wyłoniony wykonawca systemu informatycznego ISOK (Informatyczny System Osłony Kraju przed Nadzwyczajnymi Zagrożeniami. Całkowita...

Share
dhp8n9h

28.11. Warszawa (PAP) - W lipcu 2013 r. ma zostać wyłoniony wykonawca systemu informatycznego ISOK (Informatyczny System Osłony Kraju przed Nadzwyczajnymi Zagrożeniami. Całkowita wartość projektu ISOK jest szacowana na około 300 mln zł, w tym wartość samego systemu informatycznego to około 50-70 mln zł - poinformował na konferencji prasowej Janusz Wiśniewski, p.o. prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

"Spodziewamy się wyłonienia wykonawcy systemu informatycznego w lipcu przyszłego roku. Szacujemy, że koszt systemu to około 50-70 mln zł" - powiedział Wiśniewski.

"Zakończenie prac nad systemem informatycznym ISOK i uruchomienie systemu powinno nastąpić do końca 2014 r." - dodał.

dhp8n9h

ISOK będzie pierwszym w Polsce i jedynym w Europie systemem informatycznym zawierającym pełne dane o terenach zagrożonych powodzią. W systemie mają znajdować się dane o infrastrukturze, czy specjalne mapy pokazujące tereny nieobwałowane podlegające zalewaniu przez powodzie. ISOK ma poprawić bezpieczeństwo dzięki opracowaniu i wdrożeniu skutecznego systemu zarządzania kryzysowego.

Budowa ISOK jest realizowana przez konsorcjum złożone z pięciu instytucji: Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Instytut Łączności i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W listopadzie został ogłoszony drugi przetarg na system informatyczny ISOK. Przetarg realizowany jest według procedury otwartej. Wadium ustalono na 2 mln zł.

Pierwsze podejście do wyłonienia wykonawcy zostało zakończone niepowodzeniem.

Projekt ISOK finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka kwotą w wysokości 204 mln zł. Budżet państwa finansuje budowę systemu w kwocie 36 mln zł, a Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 60 mln zł. Łącznie wartość projektu to kwota w wysokości 300 mln zł.(PAP)

gsu/

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h