Trwa ładowanie...
ofe
28-02-2012 13:09

W lutym liczba klientów OFE wzrosła o +6,4 tys.

Luty przyniósł wzrost liczby klientów otwartych funduszy emerytalnych o +6,4 tys. osób, czyli o +0,04%. Tym samym liczba osób, które będą otrzymywały świadczenia z drugiego filara systemu emerytalnego zwiększyła się do poziomu 15,7 tys. osób. Na tle historycznych wyników, lutowa zmiana jest zatem stosunkowo niska, ale wpisuje się to w charakterystykę tego miesiąca. W styczniu odbyło się losowanie nowych uczestników, przez co luty charakteryzuje się mniejszą dynamiką zmian.

W lutym liczba klientów OFE wzrosła o +6,4 tys.Źródło: Thinkstockphotos
dpiuk1x
dpiuk1x

Warto także wskazać, że w lutym mieliśmy do czynienia z sesją transferową uczestników OFE. Co prawda, rynek transferowy nie wpływa na zmianę łącznej liczby uczestników wszystkich funduszy emerytalnych, ale migracje osób zmieniają udział oraz niekiedy pozycję poszczególnych OFE w poniższym zestawieniu.

Spośród wszystkich OFE, w minionym miesiącu dodatnie saldo zmiany liczby uczestników odnotowało sześć podmiotów. Najkorzystniejszą dynamikę zmian w pozyskiwaniu nowych członków wykazały fundusze PKO BP Bankowy OFE (+2,2%), Amplico OFE (+1,1%) oraz AXA OFE (+0,6%). Podmioty te wypadły najlepiej podczas lutowej sesji transferowej pozyskując na niej per saldo odpowiednio +12,9 tys., +13,0 tys. oraz +7,3 tys. osób.

Z kolei pod względem dynamiki zmian, najgorzej wypadły fundusze takie jak Nordea OFE (-1,2%), OFE WARTA (-0,8%) i OFE Polsat (-0,5%), czyli podmioty dla których wyniki lutowej sesji transferowej okazały się niekorzystne.

Zespół Analiz Online

dpiuk1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpiuk1x