Trwa ładowanie...

W moje auto uderzyło inne. Sprawca nie miał prawa jazdy. Czy otrzymam odszkodowanie?

Tak oczywiście, w takim przypadku odszkodowanie przysługuje z tytułu OC posiadacza pojazdu, którym kierował sprawca. Zgodnie z obowiązującym prawem poszkodowany uprawniony jest do uzyskania świadczenia także wtedy, gdy szkoda została wyrządzona w wyniku przestępstwa.

W moje auto uderzyło inne. Sprawca nie miał prawa jazdy. Czy otrzymam odszkodowanie?Źródło: Liberty Direct
d39qsve
d39qsve

Ubezpieczenie OC komunikacyjne przypisane jest do każdego posiadacza pojazdu, który porusza się ubezpieczonym pojazdem. Warto jednak wiedzieć, że firma ubezpieczeniowa może w określonych ustawowo przypadkach dochodzić zwrotu wypłaconego odszkodowania bezpośrednio od sprawcy wypadku. Sytuacje, w jakich ubezpieczyciel może zwrócić się do sprawcy wypadku o zwrot wypłaconego odszkodowania, to właśnie prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień, spowodowanie wypadku w wyniku popełnienia przestępstwa, kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków lub alkoholu oraz ucieczka z miejsca wypadku.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d39qsve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39qsve