Trwa ładowanie...
gpw

W oczekiwaniu na wyniki banków

Pierwsza sesja nowego tygodnia na Wall Street zakończyła się w dobrych nastrojach m.in. za sprawą pozytywnego wyniku kwartalnego banku Citigroup. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,73 proc., S&P 500 o 0,72 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,48 proc.

Share
W oczekiwaniu na wyniki banków
Źródło: TMS Brokers
d1ywvlc

W ostatnim czasie spore obawy rodziły doniesienia na temat problemów amerykańskich banków z udzielonymi kredytami hipotecznymi. Z tego też względu inwestorzy uwagę swoją skupiają na wynikach kwartalnych instytucji finansowych. Wczoraj Citigroup (+5,57 proc.) opublikował rezultat za trzeci kwartał, który okazał się lepszy od oczekiwań. Dobry wynik tego banku wsparł cały sektor bankowy o czym świadczy zwyżka indeksu KBW Banking Index, który obejmuje akcje 24 amerykańskich banków o blisko 3 procent.

Widać, że obecnie uwaga inwestorów skupiona jest przede wszystkim na walorach banków, gdyż wczorajsze lepsze dane z tego sektora nie były w stanie przyćmić gorszego od prognoz odczytu dynamiki produkcji przemysłowej w USA, która wyniosła we wrześniu -0,2 proc. m/m. Dziś przed startem sesji na Wall Street warto zwrócić uwagę na publikację rezultatów kwartalnych banków Goldman Sachs oraz Bank of America.

d1ywvlc

Na dzisiejszej sesji azjatyckiej obserwować można było przewagę wzrostów. Tokijski indeks Nikkei 225 wzrósł o 0,43 proc., wsparty przez dobre wieści zza Oceanu. Solidniejsze wzrosty zanotowała giełda w Szanghaju, gdzie indeks Shanghai Composite wzrósł o 1,58 proc. kończąc dzień powyżej psychologicznego poziomu wsparcia 3000 pkt.

Przewagę umiarkowanych wzrostów obserwować można dziś na parkietach europejskich. Prawdopodobnie inwestorzy wstrzymają się z istotniejszymi decyzjami do czasu publikacji wyników finansowych banków Goldman Sachs oraz Bank of America. Obecnie to właśnie dane z amerykańskiego sektora bankowego mogą wyznaczyć krótkoterminowy kierunek dla giełd.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d1ywvlc

Podziel się opinią

Share
d1ywvlc
d1ywvlc