Trwa ładowanie...
d32ddke
finanse
28-01-2014 11:28

W perspektywie najbliższych 4 lat wzrost PKB w Polsce 2,5-3,0 proc. - S&P

28.01. Warszawa (PAP) - W perspektywie najbliższych czterech lat polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,5-3,0 proc. rocznie - uważa Marcin Petrykowski, dyrektor...

d32ddke
d32ddke

28.01. Warszawa (PAP) - W perspektywie najbliższych czterech lat polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,5-3,0 proc. rocznie - uważa Marcin Petrykowski, dyrektor regionalny na obszar Europy Środkowej i Wschodniej w agencji ratingowej Standard & Poor's.

"W perspektywie najbliższych 4 lat spodziewamy się stabilnego wzrostu PKB Polski do poziomu od 2,5 proc. do 3 proc. rocznie" - powiedział Petrykowski, cytowany w komunikacie.

"W naszej ocenie, w dłuższym horyzoncie czasowym Polska nadal będzie przyciągać zagranicznych inwestorów, szczególnie ze względu na fakt, że jej dynamicznie rosnący krajowy i zagraniczny rynek finansowania dłużnego jest najbardziej rozwinięty w Europie Środkowo-Wschodniej" - dodał.

Standard & Poor's ogłosił we wtorek otwarcie nowego oddziału w Polsce. Dyrektorem regionalnym na obszar Europy Środkowej i Wschodniej oraz dyrektorem zarządzającym polskiego przedstawicielstwa został Marcin Petrykowski.

Obecnie długoterminowy rating waluty zagranicznej Polski, w tej agencji, jest na poziomie "A-". (PAP)

bg/ ana/

d32ddke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ddke