Trwa ładowanie...

W styczniu zajęć nie będzie. Szkoła Filmowa w Łodzi szykuje się na kryzys energetyczny

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi zmieniła harmonogram zajęć na rok akademicki 2022/2023. W zasadzie dostosowała go do warunków kryzysu energetycznego. Z prognoz wynika, że w styczniu rachunki słynnej uczelni za prąd wzrosną dziesięciokrotnie. Dlatego studenci będą mieli dłuższą przerwę po grudniowych świętach, o czym jako pierwsza poinformowała Eska Łódź.

Gmach słynnej Szkoły Filmowej w Łodzi, którą skończył m.in. Roman Polański oraz Andrzej WajdaGmach słynnej Szkoły Filmowej w Łodzi, którą skończył m.in. Roman Polański oraz Andrzej WajdaŹródło: Agencjawyborcza.pl, fot: Marcin Stępień
d3hpq8r
d3hpq8r

Władze PWSFTiT w Łodzi zdecydował, że ze względu na prognozowany wzrost opłat za energię elektryczną i ogrzewanie, w styczniu 2023 r. zajęcia nie będą się odbywały. Za to semestr letni zakończy się później. Egzaminy odbędą się w lipcu.

- Podjęliśmy decyzję, że przerwę świąteczną, która rozpocznie się 23 grudnia, tuż przed świętami, przedłużamy na cały styczeń. Wracamy do prowadzenia zajęć na początku lutego. W całym procesie nauczania i dydaktyki to niewiele zmienia. Ani semestr zimowy, ani letni nie zostaną skrócone, a jedynie przesunięte w czasie - powiedział "Gazecie Wyborczej" Krzysztof Brzezowski, rzecznik uczelni.

Uczelnia zaznacza, że woli uprzedzić fakty. Prognozy dokonane na podstawie przetargu Łódzkiej Grupy Zakupowej wskazują, że rachunki za prąd Szkoły Filmowej wzrosną dziesięciokrotnie w porównaniu do 2021 r.

d3hpq8r

Kryzys energetyczny nie omija Łodzi oraz tamtejszych przedsiębiorców. Ze względu na drastyczny wzrost kosztów energii zamknęła się najdłużej działająca piekarnia w stolicy woj. łódzkiego. Funkcjonowała nieprzerwanie od ponad 40 lat, ale jej korzenie sięgają czasów przed II wojną światową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hpq8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hpq8r