Trwa ładowanie...

W Sylwestra i Nowy Rok dodatkowe pociągi do Zakopanego

W Sylwestra i Nowy Rok PKP Intercity uruchomi więcej pociągów do Zakopanego - poinformował w czwartek prezes spółki Janusz Malinowski. W tym czasie PKP Intercity uruchomi 28 dodatkowych pociągów, a do 80 doczepi więcej wagonów.

W Sylwestra i Nowy Rok dodatkowe pociągi do ZakopanegoŹródło: WP.PL
dbl7z3s
dbl7z3s

- W tym okresie sylwestrowo-noworocznym największe obłożenie jest w pociągach jadących do miejscowości górskich, szczególnie do Zakopanego. Takie mamy doświadczenia z ubiegłych lat - powiedział Malinowski dziennikarzom.

Poinformował, że standardowo przewoźnik oferuje dziennie ok. 1,5 tys. miejsc w pociągach do i z Zakopanego. W Nowy Rok ma ich być 4,5 tys.

Prezes powiedział, że 30 grudnia do Zakopanego pojedzie dziewięć pociągów PKP Intercity, czyli o pięć pociągów więcej niż zwykle, a 31 grudnia pojedzie 10 pociągów, tzn. o osiem pociągów więcej niż zwykle. Natomiast 1 i 2 stycznia będzie to 11 i sześć składów, czyli o osiem i cztery więcej niż normalnie.

Malinowski przypomniał także, że przewoźnik umieszcza na swojej stronie internetowej informacje na temat frekwencji w poszczególnych pociągach. Dzięki temu pasażer może dowiedzieć się, czy w pociągu, którym zamierza jechać będzie tłok. Na stronie spółki dostępna jest także aplikacja, która umożliwia sprawdzenie aktualnych godzin odjazdów i przyjazdów pociągów na określonej stacji; widoczne są również ewentualne opóźnienia.

Prezes PKP Intercity poinformował także, że od Nowego Roku obowiązują nowe ceny biletów. Skala podwyżek to od 50 gr do 5 zł. - Przypominamy, że w przedsprzedaży można kupić bilety na pociąg kursujący po Nowym Roku jeszcze po starej cenie - powiedział Malinowski.

dbl7z3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbl7z3s