WP
tesco

W Tesco będzie podwyżka wynagrodzeń

zarząd Tesco Polska przedstawił plan inwestycji w wynagrodzenia w roku 2014. Planowane podwyżki wyniosą średnio 3,5 procent, co oznacza, że najniższa pensja w Tesco wynosić będzie 2040 zł brutto po pierwszym roku pracy, jest to wzrost o 28 procent w ciągu ostatnich pięciu lat
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tesco będzie podwyżka wynagrodzeń
(AFP)
WP

Planowane podwyżki w Tesco Polska wyniosą średnio 3,5 procent, co oznacza, że najniższa pensja w Tesco wynosić będzie 2040 zł brutto po pierwszym roku pracy. Jest to wzrost o 28 procent w ciągu ostatnich pięciu lat.

Największy ze związków zawodowych postulował podniesienie wynagrodzeń zdecydowanej większości pracowników o 15 proc. Pozostałe organizacje wnioskowały również o ponad 10 proc. podwyżki.

- Tegoroczny plan dla pracowników realizuje naszą strategię budowania jeszcze lepszego miejsca pracy, dlatego od lat stale i konsekwentnie inwestujemy w wynagrodzenia i świadczenia, tworzymy możliwości rozwoju oraz dbamy o przyjazną atmosferę w miejscu pracy. Wierzymy bowiem, iż zadowolenie i zaangażowanie pracowników buduje sukces firmy - mówi Elżbieta Gołąb, dyrektor personalna Tesco Polska. Poza wzrostem wynagrodzeń firma rozszerza w tym roku pakiet świadczeń dodatkowych o program pożyczek oraz dofinansowanie do karnetów sportowych w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

WP

Najniższa płaca w sklepach Tesco przed podwyżką wynosiła ok. 2000 zł brutto, po podwyżce jest to kwota rzędu 2040 zł brutto. Przedstawiciele sklepu twierdzą, że 80 proc. pracowników jest zadowolonych z takiego wzrostu płac.

JK,WP.PL

Tysiące ofert pracy z całej Polski. Kliknij i wybierz interesujący Cię region!

Polub WP Finanse
WP
WP