Trwa ładowanie...
d3t6wtm

W X większość osób spodziewa się wzrostu inflacji - Ipsos

25.10. Warszawa (PAP) - Październikowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że obecnie większość osób spodziewa się wzrostu inflacji - podał we wtorek w komunikacie Ipsos. We...

Share
d3t6wtm

25.10. Warszawa (PAP) - Październikowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że obecnie większość osób spodziewa się wzrostu inflacji - podał we wtorek w komunikacie Ipsos. We wrześniu większość osób spodziewała się zahamowania inflacji.

Wartość wskaźnika oczekiwań inflacyjnych w październiku spadła wobec września i przekroczyła nieznacznie granicę 100 punktów co oznacza, że większość osób spodziewa się obecnie wzrostu inflacji.

"Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie" - napisał Ipsos.

We wrześniu NBP, który przelicza badania Ipsos, podał że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 3,8 proc. w porównaniu z 4,2 proc. w sierpniu.(PAP)

jba/ asa/

d3t6wtm

Podziel się opinią

Share
d3t6wtm
d3t6wtm