Trwa ładowanie...

Walmart chce dostarczać zamówienia przy pomocy Ubera

Wszystko wskazuje na to, że niebawem Walmart, największa sieć sprzedaży detalicznej na świecie, będzie dostarczać zamówienia przy pomocy Ubera oraz drugiej popularnej w USA aplikacji służącej do kojarzenia pasażerów z kierowcami - Lyft. W USA właśnie rozpoczęły się testy tego rozwiązania - informuje Reuters. Walmart chce skrócić czas dostawy i konkurować na tym polu z Amazonem.

Share
Walmart chce dostarczać zamówienia przy pomocy Ubera
Fot: Sven/wikimedia (CC BY-SA 3.0)
dfxk2on

Skrócenie czasu dostawy ma przyciągnąć mieszkańców miast, którzy nie posiadają samochodu i którzy często kupują tylko tyle, ile są w stanie unieść. Nowa usługa ma kosztować od 7 do 10 USD.

Walmart ma już w swojej ofercie dostawy zamówień złożonych online, jednak do tej pory zajmowały one do 2 dni. Za skorzystanie z takiej opcji klienci amerykańskiego giganta płacą co najmniej 49 USD rocznie. Tymczasem Amazon oferuje usługę "Amazon Prime", w ramach której produkty są dostarczane w ciągu jednego dnia.

dfxk2on

Rynek zakupów spożywczych online jest w USA szacowany na 10,9 mld USD i według prognoz do 2019 roku ma rosnąć w tempie 9,6 proc. rocznie - wynika z raportu firmy badawczej IbisWorld opublikowanego w grudniu 2015 roku.

Wygląda na to, że Walmart stanie się ważnym klientem Ubera, który cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. W środę inwestycję w popularny start-up z San Francisco ogłosił rząd Arabii Saudyjskiej, a wcześniej zrobił to koncern motoryzacyjny Toyota. Z kolei w Lyft - amerykańskiego rywala Ubera, który również ma współpracować z Walmartem - zainwestował koncern General Motors.

dfxk2on

Podziel się opinią

Share
dfxk2on
dfxk2on