Trwa ładowanie...
d4iwgms

Wancer zostanie prezesem połączonego BPH i GE Money Bank

10.6.Warszawa (PAP) - Prezesem banku powstałego z połączenia Banku BPH i GE Money Banku zostanie Józef Wancer, obecny prezes BPH - poinformował bank we wtorkowym...
Share
d4iwgms

10.6.Warszawa (PAP) - Prezesem banku powstałego z połączenia Banku BPH i GE Money Banku zostanie Józef Wancer, obecny prezes BPH - poinformował bank we wtorkowym komunikacie.

"Intencją GE Money jest nominacja Józefa Wancera, obecnie prezesa zarządu Banku BPH, na stanowisko prezesa zarządu połączonego banku. Do tego czasu Józef Wancer będzie kierował Bankiem BPH" - napisano w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przejęcie kontroli nad Bankiem BPH przez General Electric Company.

d4iwgms

GE Money zakłada, że transakcja przejęcia kontroli strategicznej nad Bankiem BPH zostanie sfinalizowana jeszcze w czerwcu.

"Następnie GE Money Bank i Bank BPH rozpoczną, jeszcze przed planowaną fuzją, prace nad poszukiwaniem synergii po stronie przychodów, w tym nad możliwościami oferowania usług klientom obydwu banków nawzajem" - napisano w komunikacie.

Bank podtrzymał, że do fuzji obu banków dojść ma w pierwszej połowie 2009 roku.

Bank podał, że w planach na najbliższe miesiące jest oferowanie kont osobistych Banku BPH w oddziałach GE Money Banku oraz kredytów gotówkowych GE Money Banku w oddziałach Banku BPH.

W 2008 roku GE Money Bank i Bank BPH zatrudnią łącznie 700 nowych pracowników do obsługi nowych oddziałów.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w ciągu trzech lat banki te chcą otworzyć co najmniej 200 nowych oddziałów, a za pięć lat mieć piątą pozycję na polskim rynku.

GE deklarował wcześniej, że zainwestuje w 2008 roku około 50 mln USD w rozwój BPH i GE Money Banku.(PAP)

seb/ ana/

d4iwgms

Podziel się opinią

Share
d4iwgms
d4iwgms