Trwa ładowanie...
dz9kr0z
dz9kr0z

Warimpex jest blisko sfinalizowania sprzedaży dwóch biurowców w St. Petersburgu

Warszawa, 19.11.2014 (ISBnews) - ZAO Avielen A.G., przedsięwzięcie typu joint venture austriackich spółek deweloperskich Warimpex (55 %), CA Immo Group (35 %) i UBM (10 %) - zakończyło z sukcesem negocjacje umowy sprzedaży dwóch biurowców na terenie Airportcity St. Petersburg z spółką-córką rosyjskiego funduszu emerytalnego Blagosostoyanie, poinformował prezes Warimpexu Georg Folian. Wartość inwestycji wynosi ok. 70 mln euro.
Share
dz9kr0z

?Kiedy przed 10 laty rozpoczynaliśmy szczegółowe planowanie tego projektu, wiedzieliśmy, że w tym fantastycznym miejscu możemy stworzyć coś wyjątkowego. Potwierdzeniem faktu, że nam się to udało, są długoterminowe umowy wynajmu, a także zawarcie dzisiejszej umowy sprzedaży. Jedno i drugie pokazuje, że również podczas ekonomicznie trudnych czasów, do robienia dobrych interesów potrzebne jest zaufanie przy współpracy z lokalnymi inwestorami" - powiedział Folian, cytowany w komunikacie.

?Transakcja była zapowiadana już w lutym 2014, kiedy to podpisano dokument term sheet. Oczekiwane zamknięcie transakcji nastąpi w ciągu najbliższych paru tygodniu i będzie możliwe po spełnieniu typowych warunków dla tego rodzaju transakcji nieruchomościowych w Rosji" - czytamy w komunikacie.

Blagosostoyanie jest zarządzany przez Trinfico Investment Group.

dz9kr0z

Oba obiekty - ?Jupiter 1" i ?Jupiter 2" - posiadają łącznie ok. 16.800 m2 powierzchni i od niemal dwóch lat są wynajmowane przez spółki dużego rosyjskiego koncernu energetycznego.

Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego St. Petersburg ?Pulkovo 2". Jest to pierwsze centrum biznesowe klasy premium w tym miejscu i znaczący projekt infrastrukturalny w rejonie lotniska, jednego z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych St. Petersburga.

Obok czterogwiazdkowego hotelu Crowne Plaza powstały trzy nowoczesne biurowce o łącznej powierzchni do wynajęcia - ok. 31 000 m2.. Oba wieżowce ?Jupiter 1" i ?Jupiter 2", powstałe w ramach pierwszej fazy budowy, o powierzchni 16 800 m2 zostały już otwarte i są w całości wynajęte.

Trzeci wieżowiec ?Zeppelin" (ok. 14.800 m2) powstający w drugiej fazie budowy, jest na ukończeniu. W maju 2014 roku podpisana została umowa długoterminowego wynajmu biurowca z renomowanym międzynarodowym koncernem. Na terenie tej nieruchomości planowana jest już budowa kolejnych biurowców.

dz9kr0z

Pod koniec października investor relations manager firmy Daniel Folian poinformował agencję ISBnews, że Warimpex podtrzymuje, że chce sfinalizować sprzedaż biurowców w St. Petersburgu do końca bieżącego roku. Po finalizacji transakcji firma rozważy przeprowadzenie kolejnej emisji obligacji.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

(ISBnews)

dz9kr0z

Podziel się opinią

Share
dz9kr0z
dz9kr0z