Warmińsko-mazurskie/ 11 nowych członków sieci dziedzictwa kulinarnego

Jedenaście kolejnych firm z branży turystycznej i przetwórczej dołączyło do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla, która promuje żywność wysokiej jakości - poinformował w środę Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

27.05.2015 14:50

Wśród nowych członków są głównie firmy hotelarskie i gastronomiczne. O ich przyjęciu zdecydował zarząd województwa warmińsko-mazurskiego. Po tej decyzji regionalna sieć liczy już 166 podmiotów i jest największym tego typu zrzeszeniem w kraju.

Do sieci przystąpiły: Pałac Pacółtowo k. Gierzwałdu, Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Wierzbie, Ośrodek Wypoczynkowy Copernicus w Sile, Hotel Dyplomat w Olsztynie, Pensjonat Pod Dobrym Aniołem w Krzywonodze, Hotelik Atelier w Biskupcu, Restauracja Cudne Manowce w Olsztynie, Młyn Gospodarczy w Bażynach, Grupa Producentów Rolnych Marpol, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Pabich w Lubajnie i Gospodarstwo Pasieczne z Miłakowa.

Sieć zrzesza producentów, przetwórców i restauratorów, którzy wytwarzają i sprzedają lokalne produkty spożywcze, uznane za dziedzictwo kulinarne regionu. Członkowie tego zrzeszenia otrzymują certyfikaty, które potwierdzają jakość sprzedawanych produktów. Mogą bezpłatnie reklamować się w regionalnych wydawnictwach promocyjnych i uczestniczyć w organizowanych przez samorząd kiermaszach kulinarnych.

Woj. warmińsko-mazurskie wstąpiło do tej europejskiej sieci w 2005 r. jako pierwszy region z Polski. Przedsiębiorcy należący do sieci powołali przed czterema laty Regionalną Izbę Gospodarczą Żywności Naturalnej i Tradycyjnej, dzięki której chcą promować swoje produkty i starać się o środki unijne.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)