Trwa ładowanie...

Warren Buffett inwestuje miliardy w Heinza

Warren Buffett, jeden z najbogatszych ludzi, świata słynie z inwestowania w proste zrozumiałe biznesy. Majątku dorobił się m.in. na Coca-Coli. Tym razem postawił na keczup. Należący do niego fundusz chce wydać miliardy na akcje Heinza.
Share
Warren Buffett inwestuje miliardy w Heinza
Źródło: AP, Fot: Toby Talbot
d187ori

Berkshire Hathaway, fundusz należący do Buffetta razem z grupą inwestycyjną 3G Partners chcą przejąć producenta keczupu Heinz. 72,5 dolara - cena, która zaoferowali za jedną akcję jest o 20 proc. wyższa od wczorajszego kursu i zwiększa wartość rynkową Heinza do 28 mld dolarów. Nie podano do wiadomości, ile pieniędzy z tej transakcji przypadnie na Berkshire Hathaway.

Reakcja inwestorów na ofertę Buffetta była natychmiastowa. Kurs akcji Heinza wzrósł o 19 proc. - informuje agencja Reutera.

Firma Heinz została założona w 1869 r. w Pittsburgu przez Henry'ego J. Heinza. Najbardziej znanym produktem tej marki jest keczup, dostępny również w polskich sklepach. Ale to niejedyna forma, w jakiej Heinz jest obecny w naszym kraju. W 1997 roku H.J. Heinz Company kupiła większościowy pakiet w firmie Pudliszki, przejmując tym samym jej fabryki i markę.

d187ori

Warren Buffett stwierdził, że sukces Heinza "jest dowodem na opłacalność inwestowania w akcje mocnych marek oraz na ich siłę, wynikającą ze sprawnej kadry zarządzającej i organizacji".

Szef Heinza William Johnson napisał w oświadczeniu, że jego firma nie może się doczekać "współpracy z Berkshire Hathaway i 3G Capital – szanowanymi inwestorami inwestorami, która otworzy nowy ekscytujący rozdział w historii Heinza".

Jak informuje "Forbes", transakcja przejęcia Heinza ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale tego roku.

d187ori

Podziel się opinią

Share
d187ori
d187ori