Trwa ładowanie...
oferty pracy

Więcej ofert pracy dla osób z najkrótszym stażem zawodowym

W pierwszym kwartale tego roku było ich o 8,4 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Share
Więcej ofert pracy dla osób z najkrótszym stażem zawodowym
Źródło: WP.PL, fot: jepoirrier/flickr (CC BY-SA 2.0)
d4f43ll

Dobra wiadomość dla studentów szukających pracy. Rośnie liczba ofert pracy dla osób bez doświadczenia. Największe szanse na szybkie znalezienie pierwszej pracy mają ścisłowcy. Najtrudniej mają wciąż humaniści.

Przybywa ofert pracy dla osób z najkrótszym stażem zawodowym. W pierwszym kwartale tego roku było ich o 8,4 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Tak wynika z badania serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl pod hasłem "Studenci i absolwenci na rynku pracy".

Jak wyjaśnia Izabela Bartnicka, ekspert grupy Pracuj, w pierwszym kwartale do asystentów skierowano 4 678 ogłoszeń. Najwięcej ofert dla osób z najkrótszym stażem pracy zgłosiły takie branże jak: handel, sprzedaż, bankowość, finanse i ubezpieczenia. Także budownictwo i nieruchomości.

d4f43ll

- Najdynamiczniej rosło zapotrzebowanie na asystentów z branży produkcji dóbr szybko zbywalnych. Sporym dynamizmem wykazała się też branża IT, czyli branża związana z przetwarzaniem informacji - wyjaśnia Izabela Bartnicka.

Ekspert dodaje, że najwięcej ofert dla osób z najkrótszym stażem pracy występuje w województwie mazowieckim i wielkopolskim. Rozmówczyni IAR zwraca uwagę, że ponad połowa badanych przez Pracuj.pl podejmuje zatrudnienie już w trakcie studiów. Ponad 60 procent respondentów z grupy poniżej 25 roku życia zadeklarowało, że pracuje bądź pracowało zawodowo. Blisko połowa z tej grupy podjęła pracę związaną z kierunkiem studiów.

Największy problem z podjęciem pracy zgodnej z profilem wykształcenia mają studenci i absolwenci kierunków przyrodniczych oraz humaniści. Natomiast wśród respondentów kształconych w kierunku ekonomicznym, technicznym i medycznym ponad 40 procent pracuje zgodnie z profilem wykształcenia.

Badanie "Studenci i absolwenci na rynku pracy" przeprowadzono metodą ankiety dostępnej online. Wzięło w nim udział 2 746 osób, będących studentami lub absolwentami uczelni wyższych.

| Warunki zatrudnienia pracowników coraz ważniejsze przy zamówieniach publicznych: |
| --- |
| |

d4f43ll

Podziel się opinią

Share
d4f43ll
d4f43ll