Trwa ładowanie...
szkolenia

Wiedza na urlopie? Czemu nie!

Lato to nie tylko czas na urlop i wypoczynek. To także dobry okres na naukę. Jak to możliwe?

Share
Wiedza na urlopie? Czemu nie!
Źródło: Fotolia
d4k1zsu

Dzięki nowym technologiom uczyć można się wszędzie i o każdej porze. Trzeba tylko spełnić dwa warunki - mieć komputer i dostęp do Internetu. Tak właśnie działa e-learning, czyli uczenie na odległość. Edukacja przez Internet jest popularną metodą nauki. Można się uczyć w każdym miejscu na świecie o dowolnej porze. Metoda ta została wykorzystana w Akademii PARP, gdzie wszystkie szkolenia zostały przygotowane w formie nauki przez Internet.

W letnich miesiącach ruch w Akademii PARP wcale nie zamiera. - Czas odpoczynku można częściowo poświęcić na naukę. Nie oznacza to jednak ciągłego siedzenia w sali konferencyjnej i trzymania się sztywnych godzin kursów. Dzięki e-learningowi można spędzić na nauce efektywne pół godziny dziennie w najwygodniejszym dla siebie czasie. Czy można zdobyć nową wiedzę na przykład po pobycie na plaży lub nad basenem? Jak najbardziej! – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

W Akademii PARP przedsiębiorcy i ich pracownicy mogą wybierać spośród 35 szkoleń e-learning. Szkolenia podzielono na pięć zakresów tematycznych – finansowo–prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Uczestnicy często sięgają po szkolenia z umiejętności menedżerskich i osobistych. Dużą popularnością cieszą się także szkolenia ze sprzedaży oraz szkolenia podatkowe i finansowe. Najnowsze szkolenie z tej ostatniej dziedziny „Podatkowa księga przychodów i rozchodów”, choć na portalu pojawiło się na przełomie czerwca i lipca, ma już wielu absolwentów.

d4k1zsu

W Akademii PARP ciekawym uzupełnieniem szkoleń e-learning są pigułki wiedzy. Są to krótkie formy dydaktyczne, dostępne bez zalogowania. Po pigułki wiedzy łatwo jest sięgnąć nawet na wczasach, gdyż zabierają tylko kilka chwil. Część z nich, oznaczonych literą „m”, jest dostępna również na urządzeniach mobilnych. Do każdej pigułki wskazane są słowa kluczowe i odpowiadające jej tematycznie szkolenia Akademii PARP.

W Akademii PARP każdy indywidualnie ustala czas, który chce poświęcić na szkolenie. Jeśli uczestnik spędzi pół godziny dziennie na nauce, w ciągu dwóch miesięcy ukończy dowolne szkolenie i otrzyma certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Ewentualne problemy pomagają rozwiązać opiekunowie, z którymi można kontaktować się przez Infolinię i e-maile. Można też zadawać pytania ekspertom. Fora i wideoczaty internetowe umożliwiają pracę w grupach i wspólne rozwiązywanie problemów.

Naukowcy przekonują, że uczenie się poprawia samopoczucie psychiczne i ogólny stan zdrowia. - Ciągłe pobudzanie mózgu do pracy zapobiega jego schorzeniom, a większa wiedza poprawia pewność siebie. Dlatego warto się uczyć, nawet na urlopie pod palmami – przekonuje Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP. Dzięki temu wrócimy do pracy nie tylko wypoczęci, ale też z zapasem nowych pomysłów i umiejętności.

Na portalu szkoleniowym pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajduje się obecnie 35 szkoleń. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

d4k1zsu

Podziel się opinią

Share
d4k1zsu
d4k1zsu