Trwa ładowanie...

Wiek emerytalny do zmiany. Chcą tego przyszli emeryci. Co na to politycy?

Eksperci najwyraźniej dotarli wreszcie do przyszłych emerytów. W najnowszym badaniu większość ankietowanych Polaków chce dłużej pracować, by potem liczyć na wyższe świadczenie.

Przyszłe emerytury będą znacząco niższe, dlatego musimy dłużej pracować. Przyszłe emerytury będą znacząco niższe, dlatego musimy dłużej pracować. Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d36rkg2
d36rkg2

Wnioski o rosnącej świadomości Polaków co do ich przyszłych emerytur i faktu, że będą one wyższe o ile zdecydujemy się dłużej pracować, wysnuć można z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Okazuje się, że większość ankietowanych jest gotowa i chce dłużej pracować. W badaniu respondenci odpowiadali na pytanie: Co byś zrobił, gdybyś mógł wybrać, wolałbyś wyższą emeryturę i dłuższy czas pracy czy niższą emeryturę, ale krótszy czas pracy?

Koronawirus. Paweł Rabiej wprost o kondycji budżetu Warszawy: "stoimy przed dramatycznym wyborem"

Okazało się, że większość odpowiadających wybrała pieniądze. Za tym, by dłużej pracować, opowiedziała się znacząca większość ankietowanych.

d36rkg2

Najwyraźniej nie mamy już złudzeń, że szybkie przejście na emeryturę pozwoli nam na niej swobodnie i dobrze żyć. Dlatego dłużej pracować chce 45 proc. badanych, przeciwnego zdania jest 28 proc., a 27 proc. nie wyrobiło sobie jeszcze w tej sprawie opinii.

- Polacy wiedzą mniej lub bardziej podświadomie, że będą musieli dłużej pracować. Czasy, gdy można było wcześniej przejść na rentę lub emeryturę, przeszły do historii - komentuje na łamach dziennika ekonomista Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.

W ocenie autorów badania wyniki dają jasno do zrozumienia, że coraz lepiej rozumiemy podstawowe prawa ekonomii. To wszystko, mimo tego że politycy ciągle traktują Polaków, ocenia Sadowski, jak zupełnie niezorientowanych.

d36rkg2
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36rkg2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rkg2