Trwa ładowanie...

Wielka gratka dla miłośników sztuki. Rysunki Beksińskiego czy Opałki już za 500 zł

W ubiegłym roku dzieło Opałki zostało sprzedane za 2,3 mln zł. Teraz prace tego autora, ale także innych sław polskiej sztuki współczesnej, można kupić za ułamek tej kwoty. Okazją jest warszawska aukcja "Prace na papierze".

Share
Wielka gratka dla miłośników sztuki. Rysunki Beksińskiego czy Opałki już za 500 zł
Źródło: Archiwum prywatne
d4hr0x5

Wczesne rysunki Romana Opałki, rysunek Zdzisława Beksińskiego z początków twórczości, intymny portret żony Andrzeja Wróblewskiego, praca z lat 30-tych Strzemińskiego czy dzieło Erny Rosenstein z lat 60-tych – to tylko niektóre z prac, które pójdą pod młotek na aukcji "Prace na papierze: Sztuka Współczesna". Organizatorzy licytacji zachwalają, że to "najbardziej poszukiwane dzieła najważniejszych przedstawicieli polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku." Podkreślają przy tym wyjątkowo niskie ceny wywoławcze, które zaczynają się już od 500 zł.

- Aukcje "Prace na papierze" to często jedyna okazja, aby dzieła najważniejszych nazwisk polskiej sztuki nabyć po zaskakująco niskich cenach. Nie codziennie w końcu zdarza się, aby dzieło Romana Opałki, którego praca w grudniu zeszłego roku została sprzedana za 2,3 mln złotych, można było nabyć za 2 tys. złotych. Na wrześniowej Aukcji w DESA Unicum pod młotek pójdzie aż 97 obiektów. Wśród nich znajduje się wyjątkowo dużo wczesnych prac z lat 50-tych i 60-tych, czyli najbardziej pożądanym przez kolekcjonerów okresie twórczości artystów drugiej połowy XX-ego wieku - informują organizatorzy.

Zobacz także: PiS i Kaczyński natchnieniem artystów

Aukcja "Prace na papierze: Sztuka Współczesna" odbędzie się 14 września 2017 o godz. 19 w Domu Aukcyjnym DESA Unicum przy ul. Marszałkowskiej 34/50 w Warszawie.

Źródło: DESA Unicum
d4hr0x5

Podziel się opinią

Share
d4hr0x5
d4hr0x5