Trwa ładowanie...

Wielka Sobota. Pierwsze takie święta - zalecenia w dobie pandemii

Tegoroczna Wielka Sobota w niczym nie będzie przypominała poprzednich. Z powodu pandemii koronawirusa w kościelnych uroczystościach na raz - oprócz księdza i pomocników - przebywać będzie mogło maksymalnie pięć osób. Jednocześnie Polakom odradza się odwiedzanie w tym czasie bliskich.

Wielka Sobota. Pierwsze takie święta - zalecenia w dobie pandemiiŹródło: Domena publiczna
d1l2xbe
d1l2xbe

Wielka Sobota. Pierwsze takie święta - zalecenia w dobie pandemii

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu pandemii, uroczystości kościelne obejrzymy w TV lub online. Wielka Sobota nie powinna być również pretekstem do wychodzenia z domu. Stanowczo odradza się modlitwy w kościele. Tego dnia transmisja mszy świętej online będzie dostępna również w WP Pilot.

Oglądaj: Wakacje kredytowe dla konsumentów i firm. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na kredyt obrotowy

Przypomnijmy, że do 19 kwietnia - przedłużone są obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu, dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach, utrzymane są także ograniczenia w przemieszczaniu się.

Wielkanoc nie wpływa jednocześnie na funkcjonowanie sklepów, które cały czas muszą przestrzegać obostrzeń wprowadzonych przez rząd w ubiegłym tygodniu. Chodzi o maksymalną liczbę osób przebywających jednocześnie na terenie placówki (trzy na kasę) oraz tzw. godziny dla seniorów - od 10:00 do 12:00 w sklepach obsługiwane są tylko osoby powyżej 65. roku życia. Ponadto, tryb pracy w Wielką Sobotę został unormowany przez przepisy o zakazie handlu.

d1l2xbe

Wielka Sobota. Pierwsze takie święta - zalecenia w dobie pandemii

Chociaż w okolicznościach pandemii to słaba pociecha, Wielka Sobota będzie dniem pogodnym i z postępującym ociepleniem, natomiast już w poniedziałek czeka nas spore pogorszenie pogody.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1l2xbe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l2xbe