Trwa ładowanie...

Wielka Sobota z częściowym zakazem handlu. Dziś z zakupami radzimy się pospieszyć

W Wielką Sobotę sklepy będą czynne, choć zdecydowanie krócej niż zwykle. Wszystko przez ograniczenie handlu, o którym Polacy z pewnością zapomnieli. Podpowiadamy, w jakich godzinach zrobisz zakupy dzień przed Wielkanocą.

Share
Wielka Sobota z częściowym zakazem handlu. Dziś z zakupami radzimy się pospieszyćŹródło: iStock.com
d1e35e5

W związku z ustawą o zakazie handlu w niedziele i święta ze sprzedaży w Polsce wyłączonych jest kilkanaście dni w roku oraz większość niedziel. Wielka Sobota jest jednak wyjątkiem. Sklepy tego dnia mogą być otwarte. I będą.

Jedna drobna zmiana? Na zakupy mamy zdecydowanie mniej czasu niż w zwykłe dni. Decyzja w tej kwestii należy do właścicieli placówek oraz zarządców galerii. Część sklepów zacznie się zamykać już w południe.

Wielka Sobota 2019. Godziny otwarcia dyskontów:

Zobacz: Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Dodatkowo przypominamy, że zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od marca 2018 r. Niedzielami handlowymi obecnie są zazwyczaj ostatnie niedziele miesiąca. W pozostałe nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów w Polsce.

d1e35e5

Wyjątkami pozostają miesiące, w które wypadają ważne święta (m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się. Tak jest w kwietniu br. kiedy wypadają Święta Wielkanocne.

Niedziele handlowe przypadają więc na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta.

Niedziele handlowe - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Niedziele niehandlowe - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)

Zgodnie z projektem uchwały w wybrane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. magazynowanie, przeładunki, logistyka i dystrybucja. Od początku 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

d1e35e5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e35e5
d1e35e5