Trwa ładowanie...

Wirus atakuje smartfony i kradnie dostęp do konta. Bank ostrzega użytkowników

Właściciele smartfonów z systemem operacyjnym Android znaleźli się na celowniku hakerów. Nowa wersja wirusa może wyczyścić konto.

Wirus atakuje smartfony i kradnie dostęp do konta. Bank ostrzega użytkownikówŹródło: 123RF.COM
d3uczeo
d3uczeo

Mbank ostrzega, że w zainfekowanym telefonie, przy próbie wejścia do aplikacji mobilnej, pojawia się "nakładka" - komunikat o konieczności potwierdzenia numeru telefonu.

Po wciśnięciu "kontynuuj" użytkownik proszony jest kolejno o podanie numeru telefonu, dalej wprowadzenie wygenerowanego kodu PIN, loginu i hasła.
Postępując zgodnie z instrukcją oddajemy hakerom potrzebne do zalogowania dane, a więc dostęp do naszego konta.

Dzięki temu mogą zlecić przelew na swój rachunek i przekierować wiadomość SMS z hasłem autoryzacyjnym na podstawiony numer telefonu. I w ten sposób ukraść pieniądze klienta banku.

Mbank przypomina, że nie prosi o podanie identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego w aplikacji mobilnej, nie wysyła na telefon komórkowy żadnych certyfikatów bezpieczeństwa lub innych aplikacji do zainstalowania ani nie wymaga wykonania przelewów testowych.

Jeśli okaże się, że telefon został zainfekowany ważne, aby natychmiast zmienić hasło i przywrócić ustawienia fabryczne przez tak zwany hard reset. Oraz zmienić PIN do aplikacji mobilnej.

d3uczeo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uczeo