Trwa ładowanie...
d1g64ca

Wojewoda mazowiecki ws. pomocy dla ofiar powodzi (komunikat)

...

d1g64ca

24.05. Warszawa - Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego informuje:

Wojewoda mazowiecki od piątku przekazuje na bieżąco pieniądze dla poszkodowanych przez powódź. Kwotę do 6 tys. złotych otrzyma każda rodzina z terenów zalanych przez Wisłę. Akcję koordynuje Wydział Polityki Społecznej urzędu wojewódzkiego. Realizacją zajmują się gminne ośrodki pomocy społecznej. W imieniu wojewody, Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki, zwrócił się z prośbą do MSWiA o przyznanie na ten cel kwoty 5 mln zł z rezerwy budżetu państwa.

Podstawą do określenia wysokości przyznanej sumy będzie wywiad środowiskowy przeprowadzany przez gminny (miejski) ośrodek społeczny. Oceniane będą: możliwość dalszego zamieszkiwania w zalanym gospodarstwie, konieczność zapewnienia kontynuacji przez dzieci obowiązku szkolnego, rzeczywiste straty w gospodarstwie (sprzęt gospodarstwa domowego, dostęp do wody pitnej i żywności) czy konieczność zapewnienia opieki medycznej i zakupu leków.

Do tej pory udało się przekazać 270 tys. zł 45 rodzinom z gminy Solec, 180 tys. zł 30 rodzinom z gminy Przyłęk oraz 66 tys. 11 rodzinom z gminy Chotcza. W przygotowaniu decyzje dotyczące gmin Gąbin i Słubice. Pomocą zostanie tam objętych 700 rodzin - 400 z Gąbina i 300 ze Słubic. Wypłaty będą realizowane przez ośrodki pomocy społecznej po spełnieniu wymogów formalnych.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP) kom/ wni/

d1g64ca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g64ca