Trwa ładowanie...

WOŚP 2020. Jak Orkiestra funkcjonuje w innych krajach?

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 28. finał WOŚP. Z tej okazji w wielu miastach Polski odbędą się koncerty i zbiórki charytatywne. Jednak swoją "cegiełkę" - jak co roku - zamierzają również dołożyć Polacy na co dzień przebywający poza granicami kraju.

WOŚP 2020. Jak Orkiestra funkcjonuje w innych krajach?Źródło: Facebook.com
dm2s7nt
dm2s7nt

WOŚP 2020. Jak Orkiestra funkcjonuje w innych krajach?

Podczas ubiegłorocznego, 27. Finału WOŚP "finały" organizowało - poza granicami kraju - aż 86 Sztabów Zagranicznych. "To ludzie, którzy, mimo że mieszkają poza granicami Polski, zdecydowali się działać na rzecz Fundacji WOŚP i włączyć się w zorganizowanie tak magicznej akcji" - informował wówczas WOŚP.

Oglądaj: WOŚP. Jurek Owsiak i Tomasz Grodzki w Senacie. Dwa tematy spotkania

Do tej pory na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęły niemal cztery miliony złotych od darczyńców, którzy w ten sposób chcą wesprzeć 28. finał WOŚP.

Tegoroczny finał WOŚP zagra w niedzielę 12 stycznia. W całej Polsce i na świecie wolontariusze ruszą z puszkami i naklejkami w kształcie serca, by zbierać datki na dziecięcą medycynę zabiegową. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów - diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

dm2s7nt

WOŚP 2020. Jak Orkiestra funkcjonuje w innych krajach?

Wolontariusze WOŚP zorganizowali w tym roku aż sto sztabów zagranicznych w Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Australii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Francji, Belgii, Luksemburgu, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Szwajcarii, Gruzji, Rosji, Meksyku, Tajlandii, Indonezji, Tanzanii, Japonii, Chinach, Singapurze oraz na Węgrzech, Cyprze i Islandii.

Przypomnijmy, że z pieniędzy zebranych w ubiegłorocznym finale WOŚP zakupiono dziewięć rezonansów magnetycznych, 13 tomografów komputerowych, 15 stacjonarnych aparatów RTG, a także specjalistyczny sprzęt przeznaczony do pracy w warunkach rezonansu magnetycznego. Jak podkreślają organizatorzy, pełna lista uwzględnia dodatkowe zakupy.

dm2s7nt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm2s7nt