Trwa ładowanie...

WOŚP. Owsiak zdecydowany na pomoc w walce z koronawirusem

WOŚP. Jeśli zajdzie taka potrzeba, WOŚP może pomóc w walce z koronawirusem - Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to my natychmiast możemy zmienić dotychczasowe plany. Możemy chociażby kupić sprzęt, który będzie pomagał w diagnostyce - poinformował Jerzy Owsiak na antenie Radia Zet.

WOŚP. Owsiak zdecydowany na pomoc w walce z koronawirusemŹródło: 123RF, fot: Materiały prasowe
d2cxkoh
d2cxkoh

WOŚP. Owsiak zdecydowany na pomoc w walce z koronawirusem

Podczas rozmowy Owsiak pytany był, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) może pomóc w walce z zagrożeniem epidemiologicznym, jakim jest koronawirus. Szef WOŚP zaznaczył, że w razie potrzeby orkiestra może natychmiastowo zmienić swoje dotychczasowe plany. Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o sprzęt, który pomagałby w diagnostyce. - Nie widzę tutaj żadnych przeciwwskazań. Naradzamy się - wyjaśnił.

Oglądaj: Finał WOŚP 2020. Prof. Tomasz Grodzki: WOŚP zasługuje na Nagrodę Nobla

Owsiak przypomniał przy okazji, ile udało się zebrać na WOŚP w czasie tegorocznej zbiórki. Chodzi o ponad 186 mln złotych. - Wynik jest rewelacyjny - podkreślił.

Przypomnijmy, że do tej pory potwierdzono 16 zakażeń koronawirusem w Polsce, 168 osób przebywa w szpitalach i blisko 1 tys. osób zostało objętych kwarantanną domową Ponadto blisko 7 tys. osób pozostaje pod tzw. nadzorem epidemiologicznym. Jak przekonuje minister zdrowia Łukasz Szumowski: wzrost liczby chorych w najbliższych dniach będzie szybki. I widać to po przypadkach innych krajów.

d2cxkoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cxkoh