Trwa ładowanie...

"Wprost": Wajda miał zagrać w reklamie OLT Express

Pieniądze od Amber Gold miały zostać przeznaczone na usługi sponsorskie, a
nie na zrealizowanie kolejnych scen "Wałęsy". Miał powstać film reklamowy z Andrzejem Wajdą i Robertem Więckiewiczem - pisze "Wprost".

"Wprost": Wajda miał zagrać w reklamie OLT ExpressŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
dshcmsc
dshcmsc

W najnowszym wydaniu tygodnik "Wprost" opisuje kulisy finansowania filmy "Wałęsa".

- My z tymi pieniędzmi nie chcemy już mieć nic wspólnego - twierdzi Michał Kwieciński, szef Akson Studio, firmy produkującej "Wałęsę" Wajdy. Dodaje, że pieniądze Amber Gold są złożone na nieoprocentowanym koncie. Do Aksonu zgłosiło się już ponad 80 klientów Amber Gold z roszczeniami.

Jak podaje tygodnik, pieniądze od Amber Gold miały zostać przeznaczone na usługi sponsorskie, a nie na zrealizowanie kolejnych scen filmu. Film miał powstać, ale reklamowy: Andrzej Wajda wsiada do samolotu OLT Express, leci, wysiada, Robert Więckiewicz leci tymi liniami, wysiada. Do tego urywki z planu "Wałęsy", być może krótka wypowiedź reżysera. Wszystko po zmontowaniu miało trwać minutę i sławić dobre imię Amber Gold.

Wydrukowano też ulotki, plakaty i teczki do materiałów promocyjnych.

Jak pisze tygodnik, gdyby nie społeczno-medialna nagonka, gdyby nie publiczne nawoływanie Lecha Wałęsy, by "Wajda zdjął z niego to odium" i wyjaśnił sprawę pieniędzy Amber Gold, nie byłoby mowy o jakichkolwiek zwrotach. - My działaliśmy zgodnie z prawem - zapewnia szef Aksonu.

dshcmsc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dshcmsc