Trwa ładowanie...
d1cw9r1

Wsparcie finansowe rządu dla inwestycji Volkswagena w Polkowicach

Rząd wesprze finansowo budowę linii produkcyjnej silników nowej generacji, realizowaną przez Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. w Polkowicach - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Oznacza to utworzenie 50 nowych miejsc pracy.
Share
d1cw9r1

Rząd przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą "Wsparcie finansowe inwestycji realizowanej przez Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. w Polkowicach, pod nazwą: Linia produkcyjna silników nowej generacji Diesla 1,6 TDI Common Rail, w latach 2009-2010". Dokument przygotował resort gospodarki.

Jak podało CIR, celem programu jest wdrożenie nowej inwestycji o innowacyjnym charakterze. Dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy oraz podniesiony zostanie poziom technologiczny produkcji. Inwestycja realizowana będzie przez spółkę Volkswagen Motor Polska.

Wielkość pomocy publicznej z tytułu programu wieloletniego w latach 2009-2010 to 11,7 mln zł na dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji. Inwestor zadeklarował poniesienie nakładów w wysokości 238,5 zł oraz utworzenie 50 nowych miejsc pracy i utrzymanie ich co najmniej przez 5 lat.

d1cw9r1

Ponadto inwestycja Volkswagen Polska Motor, w ramach działalności w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, może także liczyć na zwolnienia z podatku CIT. Ich wysokość to 73,4 mln zł.

Przewidywane wpływy do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego wyniosą ok. 48,6 mln zł w latach 2009-2010 i ok. 173,2 mln zł w okresie następnych 5 lat, przy realizacji zobowiązań inwestycyjnych w pełnej wysokości.

Z informacji resortu gospodarki wynika, że program wieloletni dopuszcza możliwość obniżenia wartości nakładów inwestycyjnych o nie więcej niż 5 proc., z równoczesnym proporcjonalnym obniżeniem wsparcia finansowego. Oznacza to, że jeżeli na dzień zakończenia realizacji inwestycji, tj. 31 grudnia 2010 r. całkowita liczba nowych miejsc pracy będzie niższa niż 50 lub całkowita wartość inwestycji będzie mniejsza niż 226,594 mln zł, to przedsiębiorca będzie zobowiązany do zwrotu całości otrzymanej pomocy wraz z odsetkami.

d1cw9r1

Podziel się opinią

Share
d1cw9r1
d1cw9r1