Trwa ładowanie...
d1d0t66
d1d0t66

Współpraca rządu z NBP pozwoli na opanowanie inflacji mniejszym kosztem dla gospodarki - Rostowski

26.04. Warszawa (PAP) - Współpraca rządu z bankiem centralnym pozwoli NBP na opanowanie inflacji mniejszym kosztem dla gospodarki - uważa minister finansów Jacek...
Share
d1d0t66

26.04. Warszawa (PAP) - Współpraca rządu z bankiem centralnym pozwoli NBP na opanowanie inflacji mniejszym kosztem dla gospodarki - uważa minister finansów Jacek Rostowski.

"Mogę powiedzieć, że od 10 lat nie mieliśmy tak dobrej współpracy między bankiem centralnym a rządem, jeżeli chodzi o ogólną politykę gospodarczą. To będzie znaczyło, że bank centralny będzie mógł opanować inflację mniejszym kosztem dla gospodarki" - powiedział Rostowski w radiu RMF FM.

"Instrumenty (do walki z inflacją - PAP) ma bank centralny, rząd może pomóc w tym, aby skutki tej walki były mniej kosztowne dla gospodarki" - powiedział.

Według GUS ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu wzrosły o 4,3 proc. w stosunku do marca 2010 roku, a w porównaniu z lutym 2011 r. wzrosły o 0,9 proc.

Niektórzy członkowie Rady Polityki Pieniężnej są zdania, że nadmiernie restrykcyjna polityka monetarna mogłaby zdusić wzrost gospodarczy.(PAP)

mak/ osz/

d1d0t66

Podziel się opinią

Share
d1d0t66
d1d0t66