Trwa ładowanie...

Wybierz nazwę dla najnowocześniejszego pociągu

Pociągi Pendolino po modernizacji torów mają trafić do Polski. Spółka PKP Intercity, która zamówiła nowe składy, teraz szuka dla nich nazwy, angażując w to internautów. Każdy może zaproponować swój typ.

Wybierz nazwę dla najnowocześniejszego pociąguŹródło: Jupiterimages
d13un3c

Przypomnijmy, że Pendolino to włoska rodzina pociągów z wagonami z wychylnym nadwoziem używanych we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, Finlandii, Czechach, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Chinach. Do nas trafią składy bez wychylnego nadwozia. Powód? Taka wersja była tańsza. Prędkość tych pociągów ma jednak tylko nieznacznie odbiegać od tych z mechanizmem umożliwiającym wychylanie nadwozia.

Wartość kontraktu to 665 mln euro. Obejmuje on dostawę 20 pociągów mogących rozwijać prędkość do 250 km/godz., budowę zaplecza technicznego w Warszawie oraz koszty utrzymania technicznego pociągów przez 17 lat. - Cena jest bardzo atrakcyjna, na rynku europejskim nie znajdziemy tak atrakcyjnej ceny - podkreślił zaraz po zakupie Malinowski. - Kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, z którego będzie współfinansowany zakup, kolejarze będą spłacać przez 15 lat - dodawał.

Przedstawiciele PKP podkreślają, że szykuje się prawdziwa rewolucja na kolei. Nowe pociągi mają jeździć na liniach: Gdańsk - Warszawa, Warszawa - Kraków i Warszawa - Katowice. Trasę z Gdańska do stolicy mają pokonywać w 2,5 godziny. Na torach pojawią się w latach 2013-2014. Wcześniej jednak potrzebują nazwy.
PKP Intercity zaprasza do zgłaszania propozycji na specjalnej stronie Konkurs trwa do 26 września, a wygrać może Srebrną Kartę Intercity. Dzięki niej można podróżować przez pół roku wszystkim składami przewoźnika.

d13un3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13un3c