Wycena polskich producentów oprogramowania jest obecnie atrakcyjna - Sage

13.12. Warszawa (PAP) - W ocenie przedstawicieli Sage Group, jednego ze światowych liderów wśród dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie w małych i średnich...

13.12. Warszawa (PAP) - W ocenie przedstawicieli Sage Group, jednego ze światowych liderów wśród dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach, wycena polskich firm działających w tym segmencie jest obecnie atrakcyjna. Jednym z priorytetów polskiego oddziału Sage, podobnie jak całej grupy, jest zaangażowanie w przejęcia innych podmiotów - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele Sage.

"Wycena polskich firm jest obecnie atrakcyjna dla kupujących. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wielu spółek publicznych free-float jest bardzo niski i w praktyce są one kontrolowane przez grupę właścicieli założycieli, więc aby transakcja doszła do skutku potrzebna jest tutaj zgoda tych sprzedających" - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami Elwira Sokołowska, prezes Sage sp. z o.o.

Dodała, że producent oprogramowania na potencjalne przejęcia będzie patrzył pod kątem: pozyskania nowej technologii, zwiększenia bazy klientów lub uzupełnienia oferty.

Sokołowska poinformowała, że wśród czterech priorytetów polskiego oddziału Sage, podobnie jak w przypadku Sage Group, obok poprawy organicznego wzrostu przychodów, wzrostu marży w perspektywie średniookresowej i silniejszego wykorzystania internetu jest zaangażowanie w przejęcia.

"Nie mogę jednak powiedzieć, czy obecnie jesteśmy w relacji z jakimś celem akwizycyjnym" - powiedziała.

Sage Group w czerwcu 2010 r. ogłosiła wezwanie na 100 proc. akcji Tety, jednak walkę o wrocławską spółkę przegrała z Unit4 NV, która zaproponowała wyższą cenę w ogłoszonym przez siebie kontrwezwaniu.

Niedawno o planach pozyskania partnera strategicznego informował Macrologic. Spółka ta zakłada, że proces wyboru partnera może się zakończyć w ciągu od 6 do 12 miesięcy.

W roku obrachunkowym 2011, który zakończył się 30 września, polska spółka Sage zwiększyła przychody o 25 proc. do 75,6 mln zł. Zysk netto wzrósł w tym czasie o 35 proc. do 9,3 mln zł.

"Nie widzę szansy, aby w tym roku utrzymać taką dynamikę przychodów jak w minionym. Myślę, że jeśli PKB wzrośnie w tym czasie od 2,5 do 4 proc., to my będziemy w stanie zmultiplikować to razy dwa. Jeśli przejmiemy jakąś spółkę to oczywiście będziemy w stanie utrzymać ubiegłoroczną dynamikę" - powiedziała Sokołowska.(PAP)

gsu/ ana/

Źródło artykułu:PAP
informatykazyskfuzja

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)