Trwa ładowanie...
dkaqk64

Wydano pozwolenie na budowę kolejnej części autostrady A2

Jeszcze w tym roku ruszą prace na liczącym 14,5 kilometra odcinku drogi z Rzepina do Torzymia (Lubuskie), który należy do autostrady A2. Lubuski Urząd Wojewódzki wydał pozwolenie na jego budowę - powiedziała PAP w czwartek rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej S.A. Zofia Kwiatkowska.

Share
dkaqk64

- Jeśli pogoda będzie sprzyjała, prace ziemne na tym terenie rozpoczną się na przełomie listopada i grudnia - poinformowała.

Obecnie prace budowlane są prowadzone na czterech z siedmiu pododcinków autostrady, czyli od Łagowa do Nowego Tomyśla, o łącznej długości ponad 50 km.

Do końca stycznia 2010 roku Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie ma wydać pozwolenia na budowę dwóch kolejnych pododcinków autostrady - Świecko-Rzepin i Torzym-Łagów o łącznej długości 33 km.

Część autostrady A2 ze Świecka do Nowego Tomyśla liczy 106 km długości. Ma być gotowa i oddana do użytku z pełnym wyposażeniem, m.in. punktami poboru opłat, systemem alarmowym, miejscami obsługi podróżnych, przed Euro 2012.

Obecnie autostrada A2 liczy 253,9 km i łączy Łódź z Nowym Tomyślem; na odcinku od Konina do Nowego Tomyśla jest płatna. Po oddaniu budowanego odcinka A2 będzie liczyć prawie 360 km.

dkaqk64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkaqk64
dkaqk64