Trwa ładowanie...
davj8us

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela,13-14 lutego

...
Share
davj8us

14.02. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek poinformował w sobotę w Warszawie, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, będzie kandydował, ponieważ "od obowiązku nie można się uchylać".

- Radosław Sikorski powiedział w Radio Zet, że chce być prezydentem m.in. po to, by "polityka hakowa i ci którzy ją uprawiaja, bracia Kaczyńscy, zostali odsunięci od wpływu na polskie sprawy".

davj8us

- PO najprawdopodobniej zrezygnuje ze składania w Sejmie własnego projektu ws. parytetów. Klub PO ciągle nie może uzgodnić jednolitego stanowiska, część posłów Platformy uważa, że ustawowe ustalanie liczby kobiet na listach wyborczych jest nie do przyjęcia.

- Prezydencki minister Paweł Wypych zapowiedział w sobotę, że w najbliższym czasie prezydent Lech Kaczyński przedstawi kilka projektow ustaw dotyczacych służby zdrowia. "Myślę, że to jest kwestia kilku tygodni" - zaznaczył.

- Prezydent nie planuje konsultacji z kandydatami na Prokuratora Generelanego - poinformował w sobotę PAP szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Zaznaczył, że prezydent przeanalizuje opinię Rady Prokuratorów o kandydatach.

- Polska będzie się ubiegać o członkostwo w Radzie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Udział w kierownictwie tej prestiżowej organizacji lotniczej, decydującej o przepisach lotnictwa cywilnego, dałyby naszemu krajowi wpływ na podejmowane tam decyzje.

davj8us

- Prezydent Lech Kaczyński liczy, że do spotkania z Andżeliką Borys i przedstawicielami Związku Polaków na Białorusi dojdzie w najbliższych dniach - poinformował w sobotę PAP minister w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.

- Minister środowiska Andrzej Kraszewski zadeklarował chęć kontynuacji prac swojego poprzednika prof. Macieja Nowickiego nad powiększaniem Białowieskiego Parku Narodowego - poinformowała PAP rzeczniczka resortu Magdalena Sikorska.

- Adam Małysz został wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich na średniej skoczni.

- Do 40 tys. zł wzrosła pula nagród dla osoby (osób), które przyczynią się do ujęcia sprawcy lub sprawców napaści na kobiety, do których dochodzi w woj. lubuskim. Po dwóch piątkowych napadach w Krośnie Odrzańskim i Leśniowie Wielkim trwa policyjna obława, będą kolejne portrety pamięciowe. (PAP)

gor/

davj8us

Podziel się opinią

Share
davj8us
davj8us