Trwa ładowanie...
d1xz99a
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 28 września, 17.00

...

Share
d1xz99a

28.09. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Zidentyfikowano osiem z 13 osób, które zginęły w niedzielnym wypadku polskiego autokaru w Niemczech - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Szczecinie zachodniopomorski prokurator okręgowy Józef Skoczeń.

- Prezydent Bronisław Komorowski złoży wizytę w Rzymie i Watykanie w dniach 15-17 października - poinformowały we wtorek PAP źródła dyplomatyczne. W trakcie wizyty prezydent zostanie przyjęty na audiencji u Benedykta XVI.

d1xz99a

- Ukraina nie czyni żadnych przeszkód w transporcie gazu do Polski i wypełnia wszystkie kontrakty na dostawy tego paliwa dla odbiorców europejskich - poinformowało we wtorek ministerstwo ds. paliw i energetyki w Kijowie.

- Kilkuset związkowców zrzeszonych w kolejowych związkach zawodowych protestowało we wtorek w Warszawie. Pikietujący przekazali wiceministrowi infrastruktury petycję z postulatami dotyczącymi m.in. oddłużenia PKP i zwiększenia finansowania infrastruktury kolejowej.

- W środę o godz. 14 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone m.in. bezpieczeństwu lotów VIP-ów. Przed posiedzeniem prezydent Bronisław Komorowski wręczy marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie akt powołania w skład RBN.

- Polska stała się największym beneficjentem unijnej kasy. Po opłaceniu składek otrzymała z budżetu UE w 2009 r. 6,5 mld euro, o prawie 2 mld euro więcej niż w 2008 r. - wynika z przedstawionego we wtorek przez KE sprawozdania z realizacji budżetu UE za ub. rok.

d1xz99a

- Klub Prawa i Sprawiedliwości przekazał we wtorek marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie pakiet 64 projektów ustaw. To odpowiedź na ofensywę legislacyjną Platformy Obywatelskiej.

- Fala kulminacyjna na Nysie Łużyckiej w ciąg najbliższych godzin powinna dotrzeć do Zgorzelca. Według prognoz, poziom wody w mieście wyniesie 620 cm, to o metr niżej niż podczas sierpniowej powodzi, która spustoszyła powiat zgorzelecki.

- Musimy bronić sytuacji, kiedy człowiek ma prawo wypowiadać swoje poglądy, przekonania publicznie - powiedział dziennikarzom uczestniczący w obradach Konferencji Episkopatu Polski abp Kazimierz Nycz, nawiązując do wypowiedzi pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej.

- Zofia Romaszewska zrezygnowała z funkcji kanclerza Kapituły Orderu Odrodzenia Polski i z członkostwa w niej. Z zasiadania w Kapitule zrezygnował także Ryszard Bugaj.

d1xz99a

- Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, została laureatką tegorocznej Nagrody Lecha Wałęsy - poinformował we wtorek w Gdańsku prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński.

- W Warszawie, przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej, wielki ekran pełni rolę licznika długu publicznego. Pokazuje, że co minutę dług powiększa się o 100 tys. złotych, co godzinę - o 6 milionów złotych, a o ponad 150 milionów złotych na dobę.

- Kultowe programy, historyczna oprawa dźwiękowa, urodzinowi goście i wspomnieniowe telefony od słuchaczy - Radio ZET, jedna z pierwszych komercyjnych stacji radiowych w Polsce, kończy we wtorek 20 lat.(PAP)

jtt/

d1xz99a

Podziel się opinią

Share
d1xz99a
d1xz99a