Trwa ładowanie...
doa7rwu

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 29 grudnia, 20.00

...

Share
doa7rwu

29.12. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Poziom wody na Bugu w Wyszkowie wzrasta powyżej stanu alarmowego, we Frankopolu w ciągu najbliższej doby woda przekroczy stan ostrzegawczy - ostrzega IMGW.

- Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu ustawy o nowych dowodach osobistych. Według tych założeń, od 2011 roku będziemy posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało polskim obywatelom z chwilą urodzenia.

doa7rwu

- Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego przestępstwa przekroczenia uprawnień przez oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego, który prowadził postępowanie ws. odebrania Antoniemu Macierewiczowi certyfikatu dostępu do tajemnic. Według posła PiS, SKW nie miała prawa prowadzić takiego postępowania wobec niego jako cywila.

- 7 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie ma rozpoznać zażalenia łódzkiej prokuratury apelacyjnej na zwolnienie z aresztu m.in. producenta filmowego Lwa R. oraz jego syna Marcina, podejrzanych w śledztwie ws. korupcji i fałszowania dokumentacji medycznej. W sumie sąd ma rozpoznać zażalenia dotyczące uchylenia aresztu wobec 10 osób - dowiedziała się we wtorek PAP w prokuraturze.

- Tysiące pielgrzymów z całej Polski i Europy przybywają we wtorek do Poznania na rozpoczynające się 32. Europejskie Spotkanie Młodych. Do 2 stycznia pielgrzymi będą modlić się o pokój, rozważać Ewangelię i dyskutować na temat życia we współczesnym świecie.

- Krakowska Prokuratura Okręgowa wystąpi z wnioskiem o pomoc prawną do Szwecji w związku ze śledztwem dotyczącym kradzieży historycznego napisu z bramy obozu w Auschwitz-Birkenau - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prokuratury Bogusława Marcinkowska.

doa7rwu

- Prawie 136 mln zł zainwestuje przyszłym roku Świętokrzyskie w rozbudowę bazy lecznictwa w szpitalach wojewódzkich. Realizowanych ma być 11 przedsięwzięć, na które zarezerwowano 105,3 mln zł w Regionalnym Programie Operacyjnym Unii Europejskiej, a resztę w budżecie własnym - zapowiada zarząd województwa.

- Konwent starostów Warmii i Mazur oraz dyrektorzy szpitali powiatowych podtrzymali we wtorek stanowisko, iż nie będą podpisywać kontraktów na 2010 rok, do czasu, gdy NFZ nie zaproponuje lepszych warunków na świadczenia medyczne.

- W czwartek o godz. 20 na warszawskim Pl. Konstytucji rozpocznie się miejska zabawa sylwestrowa. W tym roku jej motywem przewodnim będzie twórczość zmarłego w tym roku Michaela Jacksona. W okolicy placu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

- Śledztwo w sprawie finansowania w 2005 r. kampanii wyborczej PO do parlamentu w okręgu lubelskim i jej lidera Janusza Palikota przedłużone zostało do końca kwietnia przyszłego roku - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

doa7rwu

- Dyrektorkę oddziału banku PKO BP w Olsztynie, podejrzewaną o sprzedawanie poufnych danych o klientach, zatrzymali we wtorek policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą warmińsko-mazurskiej komendy. Trwa przesłuchanie kobiety, jeśli usłyszy zarzuty ujawnienia tajemnicy bankowej może jej grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna do 1 mln zł.

- Pod koniec przyszłego roku powinna być znana data zakończenia śledztwa w sprawie śmierci gen. Władysława Sikorskiego - zapowiedziała we wtorek na konferencji prasowej szefowa pionu śledczego w katowickim IPN Ewa Koj.

- Od stycznia do 30 zwiększy się liczba osób pracujących przy rozbiórce hali Kupieckich Domów Towarowych na Pl. Defilad. Obecnie jest ich 10 i zajmują się demontażem stoisk handlowych i elementów wyposażenia hali - poinformował we wtorek rzecznik stołecznego Ratusza Tomasz Andryszczyk. (PAP)

zdz/ pam/

doa7rwu

Podziel się opinią

Share
doa7rwu
doa7rwu