Trwa ładowanie...
d31zm2c
wydarzenia

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, środa 29 grudnia, 17.00

...

Share
d31zm2c

29.12. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone decyzją Chin o ograniczeniu eksportu ziem rzadkich, potrzebnych m.in. do produkcji telefonów komórkowych - podało biuro przedstawiciela USA ds. handlu (USTR).

- Unia Europejska będzie uznawać jedynie ambasadorów powołanych przez prezydenta Alassane Ouattarę, który według UE jest zwycięzcą wyborów prezydenckich na Wybrzeżu Kości Słoniowej - poinformował w środę rzecznik francuskiego MSZ Bernard Valero.

d31zm2c

- W białoruskim rządzie i innych strukturach władzy zmiany sięgną 90 procent ich składu - oznajmił w środę szef administracji prezydenta Alaksandra Łukaszenki, Uładzimir Makiej. Dzień wcześniej prezydent mianował nowego premiera i wicepremierów.

- Fałszywy okazał się alarm bombowy, ogłoszony w środę po południu w ambasadzie USA przy Stolicy Apostolskiej w Rzymie, gdzie znaleziono podejrzaną przesyłkę. Były w niej jednak materiały piśmienne.

- Rosną kolejki Estończyków przed największymi bankami komercyjnymi na kilka dni przed wprowadzeniem w Estonii euro - informuje w środę agencja BNS.

- Kryzys nuklearny związany z bronią jądrową pozostającą w posiadaniu Korei Północnej należy rozwiązać na drodze dyplomacji - powiedział w środę prezydent Korei Płd. Li Miung Bak na briefingu w MSZ, apelując również o wznowienie dialogu między krajami.

d31zm2c

- Stany Zjednoczone i ich sojusznicy mają do trzech lat czasu na to, by uniemożliwić zbudowanie broni jądrowej przez Iran, którego program atomowy hamują awarie techniczne i sankcje - oświadczył w środę wicepremier Izraela Mosze Jaalon.

- Pracownik indyjskiego oddziału Citibanku jest podejrzany o wyłudzenie milionów dolarów od zamożnych klientów indywidualnych i korporacyjnych. Oszustwa wykryto w grudniu w oddziale w Gurgaon na przedmieściach Delhi - podała w środę BBC.

- Po przejściu burzy śnieżnej Nowy Jork nadal zmaga się z zakłóceniami w ruchu lotniczym i na nieprzejezdnych ulicach, gdzie oprócz śniegu zalegają uwięzione w nim karetki i autobusy.

- Premier Rosji Władimir Putin skrytykował w środę służby odpowiedzialne za funkcjonowanie lotnisk, których pracę utrudniają opady gradu i śniegu, wzywając je, by "nie narzekały, tylko wzięły się do roboty".

d31zm2c

- Około 40 tys. osób w Irlandii Północnej jest nawet od ośmiu dni pozbawionych wody w wyniku licznych uszkodzeń rur, wywołanych przez silne mrozy i następującą po nich nagłą odwilż - poinformowały w środę lokalne wodociągi, NI Water.

- W Korei Południowej wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia pryszczycą - poinformowało w środę w Seulu południowokoreańskie ministerstwo rolnictwa. Dotychczas wybito i spalono około 480 tys. sztuk trzody chlewnej, owiec i bydła.(PAP)

osz/

d31zm2c

Podziel się opinią

Share
d31zm2c
d31zm2c