Trwa ładowanie...
dbqraum

Wydzielenie części przedsiębiorstwa może znacząco wpłynąć na wyniki ABC Data

07.11. Warszawa (PAP) - Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez ABC Data, zajmującej się marketingiem i zarządzaniem znakami towarowymi spółki i wniesienie jej do...
Share
dbqraum

07.11. Warszawa (PAP) - Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez ABC Data, zajmującej się marketingiem i zarządzaniem znakami towarowymi spółki i wniesienie jej do spółki zależnej, może mieć znaczący, dodatni wpływ na poziom raportowanego zysku netto grupy w 2011 r. Dystrybutor IT pozytywnie ocenia możliwość realizacji prognozy na 2011 r. - podała spółka w raporcie kwartalnym.

"W przypadku wyrażenia zgody przez walne zgromadzenie na wniesienie aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, operacja ta może mieć znaczący, dodatni wpływ na poziom raportowanego zysku netto grupy na koniec 2011 r." - napisał zarząd w raporcie.

ABC Data planuje, zgodnie z projektem uchwały na zwołane na 25 listopada 2011 roku NWZA, wniesienie aportem do spółki w 100 proc. zależnej, zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej znaki towarowe należące do Spółki ABC Data.

dbqraum

W raporcie z 4 listopada zarząd poinformował, że otrzymał ostateczną wycenę składników niematerialnych w postaci znaków towarowych ABC Data będących składowymi zespołu składników niematerialnych i materialnych zorganizowanych w formie oddziału ABC Data w Warszawie, które mają być wniesione do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której jedynym udziałowcem jest ABC Data. Zgodnie z nią znaki towarowe: ABC Data, Colorovo, myBlackBox, Synergy Solution, PC Link, BiznesLink, InterLink2000, interlink.abcdata.com.pl, ABC Data Centrum Edukacyjne, ABC Data IT Consulting zostały wycenione na łączną kwotę 120,4 mln zł.

W raporcie za III kw. podano też, że prognoza zysku na 2011 r., która przewiduje wypracowanie przez spółkę 46 mln zł zysku netto nie uwzględnia tego zdarzenia jednorazowego.

"Zarząd pozytywnie ocenia możliwości realizacji prognozy. Kluczowe dla realizacji prognozy będą wyniki osiągnięte przez grupę w IV kwartale, który tradycyjnie jest najistotniejszy dla wyników w branży dystrybucji IT. Duży potencjał IV kwartału 2011 r. potwierdzają rekordowa sprzedaż września i października 2011 roku zarówno w Polsce, jak i w całej grupie ABC Data" - napisano.

Po trzech kwartałach 2011 r. ABC Data ma 17,82 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.(PAP)

gsu/ osz/

dbqraum

Podziel się opinią

Share
dbqraum
dbqraum