Trwa ładowanie...

Wyłudzali emerytury i zasiłki - będą musieli oddać

Władze Grecji wstrzymały wypłatę różnych świadczeń, w tym emerytur, dla 200 tys. ludzi, którzy kłamali, aby je co miesiąc otrzymywać; niektóre świadczenia pobierano za zmarłych - poinformował przedstawiciel greckiego ministerstwa pracy.

Wyłudzali emerytury i zasiłki - będą musieli oddaćŹródło: AFP
dmpx6rr
dmpx6rr

Reuters zauważa, że liczba oszustów to ok. 2 proc. ludności Grecji.

Władze wykryły nadużycia po zapoczątkowaniu różnych kontroli, w tym wysokości dochodów, pod naciskiem zagranicznych kredytodawców, którzy żądają od pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji redukcji deficytu budżetowego.

Rząd przestał wypłacać emerytury rodzinom, które pobierały je na zmarłych seniorów, a także zasiłki tym, którzy byli zasobniejsi niż utrzymywali. Według zastrzegającego sobie anonimowość przedstawiciela resortu pracy państwo będzie się domagać zwrotu wyłudzonych pieniędzy.

Reuters odnotowuje, że władze greckie zatrzymują ostatnio coraz więcej podejrzanych o korupcję i o oszustwa podatkowe, próbując w ten sposób zdobyć poparcie społeczne dla bolesnych przedsięwzięć oszczędnościowych, bez których pogrążona od kilku lat w kryzysie finansowym Grecja nie mogłaby korzystać z pomocy międzynarodowej. (PAP)

dmpx6rr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmpx6rr