Trwa ładowanie...
d1i9gqn
d1i9gqn

Wyniki BRE Banku i Pekao nie zaskoczyły i są neutralne dla rynku - analitycy (opinia, aktl.)

...
Share
d1i9gqn

04.08. Warszawa (PAP) - Analitycy oceniają, że wyniki BRE Banku i Pekao SA nie zaskakują, są zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. Rynek neutralnie zareagował na te dane.

O 9.08 kurs akcji Pekao SA spada o 0,7 proc. , natomiast kurs BRE Banku zniżkuje o 0,5 proc. WIG 20 w tym czasie spada o 0,45 proc.

Zysk netto grupy Banku Pekao SA w drugim kwartale 2010 roku wzrósł do 619,1 mln zł z 613,2 mln zł rok wcześniej. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 619 mln zł. Wynik odsetkowy banku w II kwartale wyniósł 1002 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 1014 mln zł. Wynik z prowizji wyniósł 588,4 mln zł i był również zgodny z szacunkami rynku, który spodziewał się 590 mln zł.

d1i9gqn

BRE Bank podał w środę, potwierdzając informacje podane przez bank w poniedziałek, że jego zysk netto wyniósł w II kwartale 2010 r. 124,3 mln zł, a zysk brutto 171 mln zł. Konsensus dla zysku netto wynosił 121 mln zł, a dla zysku brutto 161 mln zł. Wynik odsetkowy BRE Banku w II kwartale 2010 roku wyniósł 436,3 mln zł, a wynik z prowizji 172,5 mln zł. Wynik odsetkowy i prowizyjny okazał się zgodny z oczekiwaniami rynkowymi.

MICHAŁ SOBOLEWSKI, DM IDM SA

Pekao

"O wynikach Pekao nie da sie dużo powiedzieć poza tym, że są zgodne z konsensusem, są dokładnie zgodne z konsensusem.

d1i9gqn

Widać, że popyt na kredyty korporacyjne jest cały czas niewielki. Strona przychodowa też nie ma szans na wielki wzrost, a strona kosztowa jest jak zwykle mocna w tym banku.

Jesli chodzi o rezerwy widać stabilizację po stronie jakości aktywów. Moja ocena jest neutralna, bo wyniki są zgodne z konsensusem. Takiej też można się spodziewać reakcji rynku".

BRE

"Wynik BRE już znaliśmy, to co można dodać to naprawdę mocna strona przychodowa głównie dzięki bardzo dobrym wynikom odsetkowym - po części dzięki lepszej sprzedaży kredytów hipotecznych, po części dzięki obniżaniu oprocentowania depozytów w mBanku. Widać wyższe koszty i niestety wzrost kosztów ryzyka.

d1i9gqn

Wyniki też oceniam neutralnie. Struktura wyników jest mniej więcej taka, jak oczekiwana przez rynek"

TOMASZ BURSA, IPOPEMA

Pekao

"Wyniki banku Pekao SA były zgodne z oczekiwaniami na wszystkich poziomach. Strona przychodowa rozwija się powoli, co jest efektem niskich wolumenów zarówno w sektorze, jak i w samym banku. Wynik odsetkowy się poprawia, choć poprawa jest wolniejsza niż w innych bankach. Strona kosztowa przyniosła lekkie pozytywne zaskoczenie - koszty są o 14 mln zł niższe od konsensusu, czyli ok. 1,5 proc. Spadły też rok do roku, co jest pozytywne, bo w innych bankach te koszty już zaczynają rosnąć. Natomiast wydaje się, że to już jest poziom minimum. Koszty ryzyka są zgodne z oczekiwaniami.

d1i9gqn

Podsumowując, spodziewałbym się neutralnej reakcji rynku"

BRE

"Zysk netto BRE Banku nie zaskoczył, również inne linie są zgodne z oczekiwaniami. Bank pokazał bardzo dobry wynik przychodowy, również dobry wynik odsetkowy, na co wpływ miała m.in. większa gotówka, jaką bank posiadał przez miesiąc z tytułu emisji akcji. Natomiast rezerwy są wyższe niż w I kw., co budzi lekko negatywne odczucia. Widać wyższe koszty, ale tego należało się spodziewać choćby ze względu na bonusy na wynagrodzenia oraz wyższe koszty administracyjne. Natomiast wydaje się, że w kolejnym kwartale te koszty powinny być niższe.

Tu również spodziewam się neutralnej reakcji rynku, przy czym pozostaje lekki niepokój o koszty rezerw.

W BRE jest zdecydowanie większy potencjał na poprawę wyników niż Pekao". (PAP)

morb/ seb/ maf/ asa/

d1i9gqn

Podziel się opinią

Share
d1i9gqn
d1i9gqn