Trwa ładowanie...
dilsc1x
dilsc1x

Wyniki kwartalne Disneya powyżej oczekiwań

Walt Disney przedstawił wczoraj, po zamknięciu sesji na Wall Street wyniki za III kwartał tego roku fiskalnego. Spółka osiągnęła 1,33 mld USD zysku netto, co jest wynikiem o 40% wyższym w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku fiskalnego.
Share
dilsc1x

W przeliczeniu na akcję, zysk koncernu wyniósł 67 centów, co przebiło oczekiwania analityków, którzy spodziewali się 59 centów na akcję. Lepszy wynik szedł w parze z wyższymi przychodami, które wzrosły o 16% r/r, przekraczając 10 mld USD. Konsensus kształtował się na poziomie 9,37 mld USD.

Wysoką dynamikę wzrostu przychodów i zysku wykazał segment medialny oraz studio filmowe. Spośród stacji telewizyjnych, należących do Walt Disney, najkorzystniej zaprezentowały się kanały kablowe (szczególnie sportowy ESPN), które zanotowały 28% wzrost przychodów, zwiększając zysk operacyjny o połowę. Przy niewielkiej dynamice wzrostu należącej do Disneya stacji ABC, cały segment mediów odnotował 48% wzrost zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 4,3 mld USD (wzrost o 20% r/r).

Studio filmowe odzyskało rentowność po stracie odnotowanej w III kwartale ubiegłego roku. Przychody segmentu wzrosły o 30%, osiągając 1,64 mld USD. Największy wpływ na wysoką sprzedaż wywarły dobre wyniki ostatnio wyświetlanych filmów - "Toy Story 3", "Iron Man 2" i "Alicji w Krainie Czarów".

dilsc1x

Gorzej wypadły parki rozrywki, które rozwijały się w tempie 3% r/r, przy spadku zysku operacyjnego o 8%. Dobrze zaprezentowały się natomiast segmenty rozrywki interaktywnej oraz produktów konsumpcyjnych, osiągając dynamikę przychodów na poziomie odpowiednio 74% i 19%.

Kurs akcji spółki Disney (symbol DIS.US na platformie XTB-Trader) znajduje się obecnie w niebieskim kanale wzrostowym, którego górne i dolne ograniczenie wyznacza potencjalne miejsca oporu i wsparcia. Istotnym jest tutaj poziom 35,50 USD za akcję, gdyż znajdują się tam okolice szczytu z 21 czerwca. Jeśli notowania pozostaną w kanale wzrostowym i pokonają ten wierzchołek, wtedy prawdopodobnym będzie test maksimów z początku maja – 38,00.

Przełamanie niebieskiej linii poprowadzonej po minimach może doprowadzić do testu dołka 31,00.

Jacek Mielcarek
X-Trade Brokers DM S.A.

Daniel Kostecki
Analityk Techniczny Rynków Finansowych
X-Trade Brokers DM S.A.

dilsc1x

Podziel się opinią

Share
dilsc1x
dilsc1x