Trwa ładowanie...
d1tighl

Wyniki Millennium lekko negatywne operacyjnie, kurs może spadać (opinia)

01.02. Warszawa (PAP) - Zdaniem analityków wyniki Banku Millennium były lepsze od konsensusu m.in. dzięki wynikowi handlowemu i wycenie swapów. Operacyjnie oceniają wyniki lekko...

Share
d1tighl

01.02. Warszawa (PAP) - Zdaniem analityków wyniki Banku Millennium były lepsze od konsensusu m.in. dzięki wynikowi handlowemu i wycenie swapów. Operacyjnie oceniają wyniki lekko negatywnie. Kurs akcji banku może ich zdaniem zareagować w piątek niedużym spadkiem.

PAWEŁ KOZUB, UNICREDIT CAIB:

"Wyniki były powyżej moich założeń i konsensusu. To co robi tę różnicę to wynik tradingowy i wycena swapów, wynik inwestycji, pojedyncze rzeczy, które się do siebie dodały. Bez tego wynik byłby bardzo blisko moich założeń. Przychody operacyjnie są słabe. Spada marża jakieś 10 bps, spadają przychody z opłat i prowizji. Spadki były zakładane, ale są nieco wyższe niż moje oczekiwania.

d1tighl

Nie widzę zaskoczenia w kosztach, odpisy też są bliskie moich szacunków. Są kwartalnie wysokie, ale to wynik tego, że jest czyszczenie portfela. Zakładałem, że pod koniec kwartału Millennium zrobi czyszczenie szczególnie dotyczące sektora budowlanego. Takie odpisy już raczej się nie powtórzą chyba, że będziemy mieć bardzo słabą gospodarkę w 2013 r.

Ogólnie wyniki raczej lekko słabe, biorąc pod uwagę to, że oczekiwania co do przychodów operacyjnych były dość niskie, a są jeszcze niższe niż ja zakładałem.

Myślę, że reakcja inwestorów będzie lekko negatywna".


Zysk netto grupy Banku Millennium w czwartym kwartale 2012 roku wzrósł do 125,9 mln zł z 125,1 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 119,1 mln zł.

d1tighl

Oczekiwania czternastu biur maklerskich co do zysku netto za IV kwartał wahały się od 113 mln zł do 131,7 mln zł.

Wynik odsetkowy banku pro forma w IV kwartale wyniósł 307,6 mln zł.

Wynik z prowizji w IV kwartale 2012 roku wyniósł 132,7 mln zł i był niższy od szacunków rynku, który spodziewał się 136,6 mln zł (oczekiwania wahały się od 133 mln zł do 140 mln zł).

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w czwartym kwartale 2012 roku 67,3 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 64,6 mln zł.

Zarząd Banku Millennium nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za 2012 r. Bank będzie mógł powrócić do regularnych wypłat od 2014 r. (PAP)

kuc/ asa/

d1tighl

Podziel się opinią

Share
d1tighl
d1tighl