Wysoki biały korpus zapowiedzią wzrostów
Wczorajsza sesja przebiegła dwuetapowo pod dyktando kupujących. Strona popytowa w rozprawić się z oporem zlokalizowanym w przedziale 2 498 – 2 504 pkt. Gdy już udało się to zrealizować około godziny 13, notowania FW20U10 dynamicznie zwyżkowały.
09.09.2010 | aktual.: 09.09.2010 08:34
W kolejnych godzinach kontrakty terminowe zdobywały kolejne poziomy, ustanawiając maksimum sesyjne na 2 538 pkt. Na zamknięciu FW20U10 przyjęły wartość 2 536 pkt (+2,09%). Sesyjny wolumen obrotu wyniósł 69,9 tys. sztuk i był o 3/4 wyższy niż na sesji wtorkowej, co uwiarygodnia wzrosty kursów i jest zapowiedzią kontynuacji zwyżki.
Środowa sesja pokazała siłę rynku. Na wykresie kontraktów terminowych FW20U10 pokazała się wysoka biała świeca nieposiadająca górnego cienia, co oznacza, że maksima obecnego ruchu wzrostowego nie zostały osiągnięte. I trudno o inną interpretację, gdyż strona kupująca przez dwa dni próbowała pokonać okolice 2 500 pkt, gdzie znajdowała się niedomknięta luka bessy oraz opór Fibonacciego – teraz już historyczne. Przełamanie oporów wiąże się z dynamicznym ruchem do następnych, znajdujących się dopiero na 2 565 pkt (jako maksima sierpniowe). Krótkoterminowy RSI wzrasta do w kierunku górnego ograniczenia na dominującym rynku byka, a jego wskazania potwierdzane są zachowaniem Derivative Oscillator oraz Composite Index. Mankamentem wzrostów nadal pozostaje ADX, który nie zareagował na wczorajszą zwyżkę. Jeśli strona kupująca poważnie myśli o ataku tegorocznych maksimów, to bez wsparcia ADX raczej będzie to trudne. Bardzo ważnym argumentem popytowym jest natomiast LOP, której zmiany pokrywają się ze zmianami kursów, a
zatem zwyżka notowań FW20U10 powodowana jest powracającymi na rynek graczami, którzy opowiadają się po długiej jego stronie. Dopóki taka tendencja utrzymuje się, kontrolę nad rynkiem sprawują kupujący.
BM Banku BPH