Trwa ładowanie...

Z jego konta zniknęły żappsy za 1000 zł. Czy to kolejne oszustwo internetowe?

- Wczoraj podczas zakupów w Żabce zauważyłem, że zniknęło mi ponad 4 tys. żappsów - informuje nasz czytelnik. Jak się okazało, na jego konto logowano się z obcego urządzenia. Sytuacja budzi pytanie, czy korzystanie z aplikacji sieci jest w pełni bezpieczne.

Z aplikacji do zbierania punktów (Żappka) korzysta dziś już ponad milion klientówZ aplikacji do zbierania punktów (Żappka) korzysta dziś już ponad milion klientówŹródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d3lxa94
d3lxa94

Jedna złotówka odpowiada czterem żappsom, tak więc nasz czytelnik musiał wydać równowartość 1000 złotych, by zainkasować 4 tys. takich punktów. Te jednak niespodziewanie zniknęły. W jaki sposób? To pozostaje tajemnicą. "Dostałem maila z adresu Żabki, że ktoś logował się na moje konto z podejrzanego urządzenia - były to logowania wielokrotne" - pisze pan Arkadiusz na dziejesie.pl.

W następnym kroku czytelnik zmienił hasło i o całym zajściu poinformował Żabkę oraz inspektora danych osobowych.

W odpowiedzi Żabka przekazała mu, że zgłoszenie trafiło do Centrum Wsparcia Klienta, które "niezwłocznie" miało zająć się rozwiązaniem problemu. "Cierpliwość jest cnotą" - czytamy w odpowiedzi.

Wywiad z Anną Grabowską Żabka Polska

"Jestem bardzo cierpliwy, choć uzbieranie takiej liczby punktów nieco zajęło, ale oprócz kradzieży niepokoi mnie również wyciek danych, które przecież powinny być bezpieczne" - pisze pan Arkadiusz.

d3lxa94

O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe Żabki. W odpowiedzi czytamy, że... "aplikacja żappka zapewnia najwyższe standardy transparentności i bezpieczeństwa w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych".

Urząd Ochrony Danych Osobowych przypomina natomiast w korespondencji z nami, że każdy, kto uważa, że jego dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem, może dochodzić swoich praw przed sądem powszechnym (art. 79 RODO).

Aplikacja Żabki i program lojalnościowy

Z aplikacji do zbierania punktów (Żappka) korzysta dziś już ponad milion klientów. To także jedna z najpopularniejszych "apek" na smartfony w Polsce. W Google Play wyprzedza ją tylko YouTube Music. W przypadku iPhonów dzierży ona jednak palmę pierwszeństwa.

Za każdy zakup konsument otrzymuje punkty zwane żappsami. Zebrane żappsy można wymienić na konkretne produkty – ciastka, napoje, kawę, słodycze.

d3lxa94

Na początku ur. o zniknięciu żappsów z konta informował nasz dziennikarz. Jak się potem okazało, punkty przepadają wraz z końcem roku, w którym zostały zebrane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lxa94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lxa94