Trwa ładowanie...

Z Lotto wyciągniemy więcej kasy

Totalizator Sportowy (TS) zapowiada większe wygrane oraz udział w międzynarodowej loterii. Sławomir Dudziński, prezes TS, mówił o tym w wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

Z Lotto wyciągniemy więcej kasyŹródło: Totalizator Sportowy
dv9yc9s
dv9yc9s

Wprawdzie kumulacje w Polsce są mniejsze niż np. w USA, lecz prawdopodobieństwo najwyższej wygranej znacznie większe. Za oceanem szansa na trafienie kompletu liczb wynosi 1 do 176 mln, to w polskim Lotto jest to 1 do 14 mln.

Dzięki temu tylko w ciągu ostatniego roku mieliśmy największą kumulację w historii - 56 mln zł, choć musiały się nią podzielić dwie osoby, a także największą wygraną - 33 mln zł.

Lotto zamierza wprowadzić nową ofertę loteryjną. Dzięki niej będzie można wygrać większe pieniądze. W Lotto Plus pozwoli za dodatkową złotówkę dokupić kupon na jeszcze jedno losowanie.

dv9yc9s

Jednocześnie TS szykuje się do współpracy przy organizacji międzynarodowej loterii Euro Jackpot. Aby to się udało, niezbędne są jednak zmiany w prawie. Już nad tym pracuje Ministerstwo Finansów. Jeśli projekt się uda, możliwy będzie udział w największych europejskich kumulacjach.

Mimo dużych wygranych w ostatnim czasie Totalizator Sportowy niemało zarobił. Ubiegły rok zamknął sumą wpływów na poziomie 3 mld 62 mln zł. To o 40 mln zł więcej niż rok wcześniej.

dv9yc9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv9yc9s