Trwa ładowanie...

Z Lotto wyciągniemy więcej kasy

Totalizator Sportowy (TS) zapowiada większe wygrane oraz udział w międzynarodowej loterii. Sławomir Dudziński, prezes TS, mówił o tym w wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

Share
Z Lotto wyciągniemy więcej kasy
Źródło: Totalizator Sportowy
d2ljhpl

Wprawdzie kumulacje w Polsce są mniejsze niż np. w USA, lecz prawdopodobieństwo najwyższej wygranej znacznie większe. Za oceanem szansa na trafienie kompletu liczb wynosi 1 do 176 mln, to w polskim Lotto jest to 1 do 14 mln.

Dzięki temu tylko w ciągu ostatniego roku mieliśmy największą kumulację w historii - 56 mln zł, choć musiały się nią podzielić dwie osoby, a także największą wygraną - 33 mln zł.

d2ljhpl

Lotto zamierza wprowadzić nową ofertę loteryjną. Dzięki niej będzie można wygrać większe pieniądze. W Lotto Plus pozwoli za dodatkową złotówkę dokupić kupon na jeszcze jedno losowanie.

Jednocześnie TS szykuje się do współpracy przy organizacji międzynarodowej loterii Euro Jackpot. Aby to się udało, niezbędne są jednak zmiany w prawie. Już nad tym pracuje Ministerstwo Finansów. Jeśli projekt się uda, możliwy będzie udział w największych europejskich kumulacjach.

Mimo dużych wygranych w ostatnim czasie Totalizator Sportowy niemało zarobił. Ubiegły rok zamknął sumą wpływów na poziomie 3 mld 62 mln zł. To o 40 mln zł więcej niż rok wcześniej.

d2ljhpl

Podziel się opinią

Share
d2ljhpl
d2ljhpl