Trwa ładowanie...
d457pxx

Za dużo gotówki w portfelu? W tym mieście dostaniesz za to grzywnę

Wystarczy, żebyś miał przy sobie 2 tys. euro w gotówce, a zapłacisz za to grzywnę w wysokości 2,5 tys. euro. To nowy pomysł władz Rotterdamu na walkę z dilerami narkotyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Rotterdamie już wkrótce trzeba będzie uważać na gruby portfel.
W Rotterdamie już wkrótce trzeba będzie uważać na gruby portfel. (Pixabay)
d457pxx

Na pomysł wprowadzenia tak niezwykłych limitów wpadł Vincent Karremans z partii VVD w Rotterdamie. Jego zdaniem nowa regulacja pomogłaby w walce z przestępczością narkotykową - informuje Polsat News.

Jak uzasadnia Karremans, handlarze narkotyków zarabiają rocznie około 20 miliardów euro w gotówce. Sposobem na ograniczenie tego zjawiska ma być właśnie nowe prawo, które zabraniałoby nawet sklepom i wypożyczalniom samochodów przyjmowania płatności w gotówce w kwocie powyżej 500 euro.

Koronawirus. Paweł Rabiej wprost o kondycji budżetu Warszawy: "stoimy przed dramatycznym wyborem"

Autor pomysłu zdaje sobie sprawę z tego, że to dość oryginalny i rygorystyczny zamysł, ale, jak przekonuje, to konieczne i może być skuteczne. W jego ocenie Rotterdam może dać przykład innym miastom na świecie.

d457pxx

Zastrzega również, że bezpiecznie mogą czuć się właściciele biznesów, jak np. kawiarni, którzy będą mieli przy sobie znaczne kwoty utargu w gotówce.

Jak argumentuje, gotówka to "podziemna waluta". Ograniczenie możliwości posługiwania się nią zaboli przestępców.

Projekt ma teraz trafić pod obrady w komitecie ds. bezpieczeństwa. VVD ma nadzieję, że zyska poparcie innych partii politycznych.

Jak zauważają przedstawiciele VVD, porachunki i ostatnie strzelaniny grup narkotykowych dowodzą, że w Rotterdamie handel narkotykami kwitnie w najlepsze i czas go ograniczyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d457pxx

Podziel się opinią

Share
d457pxx
d457pxx